Кар’єрне зростання ціною чужого здоров’я

  8 Жовтня, 2015 13:42
  Мешканці селища міського типу Миропіль, що на Житомирщині, стали жертвами своєрідного сімейного підряду. Мати прокурора міста Житомира Наталія Сич, прикриваючись посадою сина, намагалась закрити лікарню, яка обслуговує десять тисяч людей

  Дільнична лікарня селища Миропіль, до якої прикріплено шість окружних сіл, на думку лікарів районного центру Романів, раптом стала непотрібною. Нібито людей, які мають обслуговуватися у цій лікарні, багато, а от по факту хворих, що користуються послугами миропільських лікарів, недостатньо, аби говорити про рентабельність закладу.

  Тож навіщо виділяти щороку півтора мільйона гривень на утримання згаданої медустанови? Нехай краще ці гроші залишаться у власності районної лікарні. А хворі – байдуже з яким діагнозом, хоч навіть з інфарктом – нехай їздять до Романова.  

  Оскільки йдеться про відстань у 30 кілометрів, місцеві мешканці подібній перспективі не пораділи. Не розуміють таких «пакращень» і співробітники  миропільської амбулаторії. Старша медсестра закладу Галина Заруська дивується, що питання рентабельності виявилося важливішим за людське здоров’я. За її словами, у лікарні обслуговується багато людей похилого віку, які потребують паліативної допомоги після інсультів та інфарктів, і додаткові переїзди до лікарні у райцентрі не для них.  Однак причини такої «нелюдської» турботи стають зрозумілими після отримання інформації про її ініціатора – Наталію Омелянівну Сич, матір прокурора Житомира Юрія Сича, яка на момент впровадження ініціатив з укрупнення була головним лікарем районної лікарні.

  Нагадаємо, влітку 2013 року Юрій Сич, будучи заступником прокурора міста, розпочав квартирну війну, проти законних власників помешкань однієї з багатоповерхівок міста обласного центру. Маючи подібну «сімейну» підтримку, Наталія Сич сміливо і впевнено будувала власну систему районної медицини. І насамперед – систему розподілу бюджетних коштів.

  У результаті розслідування, проведеного кореспондентом UA1, було отримано інформацію про розкрадання Наталією Сич державних грошей під час перебування на посаді головного лікаря району. З цього приводу навіть порушено карну справу. Щоправда, місцева міліція коментувати зазначений інцидент відмовляється. Не в останню чергу, з огляду на посаду сина Сич – прокурора міста.

  Крім того, стало відомо, що Наталія Омелянівна не лише керувала потоком надходження грошей, а й сама собі нараховувала заробітну плату.  За рахунок чийогось здоров’я чи навіть смерті.

  На оплату її дорогоцінних послуг, цілком ймовірно, пішли й кошти з обласного бюджету, призначені для завершення будівництва нового корпусу лікарні – відділення хірургії. Факт виділення коштів підтверджує Сергій Вербенко, голова смт Миропіль, а от факту належного їх використання підтвердити практично неможливо.

  На час вказаних активних дій щодо перерозподілу обласного бюджету Наталія Сич була членом Партії регіонів. Тобто сила була за нею, і відмовлялася від своєї вигоди Наталія Омелянівна лиш коли розуміла, що «гра не варта свічок». Так сталося і в цьому випадку.  

  «Сич обґрунтовувала з економічної точки зору недоцільність витрачання бюджетних коштів на фінансування лікарні, – повідомляє UA1 Сергій Вербенко. – Однак коли виникла домовленість, що селищна рада бере увесь фінансовий тягар на себе, питання відпало». 

  Наталія Сич розпочала кар'єру лікаря у Романівській лікарні. Окрім досвіду та посади завідувача здобула тут і погану репутацію, однак докори сумління її не зупинили. У погоні за більш вигідними та прибутковими схемами з відмивання грошей Сич переїхала до Житомира. Наразі вона обіймає посаду заступника головного лікаря з поліклінічної роботи обласної клінічної лікарні Житомирської обласної ради. Як бачимо, і тут наша героїня недалеко відійшла від політики. Так би мовити, заручилася підтримкою зверху.

  Знімальна група  UA1 задля максимальної об’єктивності вирішила зустрітися із самою Наталією Омелянівною. Після години запізнення лікар нарешті з’явилася на своєму робочому місці. Розраховувати на офіційний коментар шансів практично не було, тож знімали, як-то кажуть, «всліпу». До того ж буквально за хвилину пані Наталія взагалі попросила операторів вийти, відмовившись говорити на камеру. Кореспонденту UA1 Сич заявила: «Лікарня функціонує? Функціонує. З моєї подачі функціонує? З моєї подачі. Не було такого факту (спроб закриття – Ред.) – це хтось вигадав усе».

  Більш змістовні коментарі заступник головного лікаря давати відмовилась, пославшись на конституційне право. Крім того, наголосила на своїй чесній та відкритій роботі у районі та пригрозила журналістам покаранням за «оцей весь піар, отой бруд, який нікому не потрібен, проти мене і проти моєї родини». Факт витрачання бюджетних коштів не за призначенням пані Наталія заперечує, посилаючись єдино на те, що інакше вона б не змогла перебувати на свободі.  

  Ось така історія. Чи буде в неї продовження, покаже час. Чи залишить Наталія Сич у спокої невеличку але таку важливу для місцевих жителів лікарню Миронова – питання, адже наприкінці року голова містечка, завдяки якому медустанова поки існує, залишає своє крісло. І не факт, що той, хто прийде на його місце, буде з такою ж завзятістю відстоювати право людей на безкоштовну медицину.

  А можливо, Наталія Омелянівна вже й не цікавиться селищними чи районними лікарнями, адже у неї в розпорядженні лікарня обласного рівня. Та й добрий син завжди готовий підтримати. Цікаво, якою буде наступна ціль… 

  Теги : корупція Житомирщина медицина Юрій Сич Наталя Сич
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів