Геннадій Корбан: Об’єднуватись зі «Свободою» та «Радикальною партією» не збираємось

  23 Жовтня, 2015 15:11
  З дніпропетровським бізнесменом та головою партії УКРОП Геннадієм Корбаном говоримо про фінансування політсили та подальші плани, про можливе об’єднання зі «Свободою» та «Радикальною партією Олега Ляшка» в «Народну раду»
  Геннадій Корбан
  Фото: UA1
  Геннадій Корбан

  Кандидат у столичні мери Геннадій Корбан відтепер проводить майже увесь свій час в Києві. Демонструє суспільству світлини, де він кружляє над Києвом на вертольоті та спускається у підземний Київ зі столичними сталкерами. Корбан вирішив балотуватися в мери, попри свій програш на виборах в депутати на 205-му окрузі у Чернігові президентському висуванцю Сергію Березенку. Торік у березні він зі своїм бізнес-парнером Ігорем Коломойським керував Дніпропетровською облдержадміністрацією, де займав посаду заступника губернатора. Втім, після конфлікту з владою щодо впливу на «Укрнафту» та «Укртранснафту», президент Петро Порошенко задовольнив прохання про звільнення Коломойського з посади. За два місяці після цього Корбан заявив про своє, як він називає, «усвідомлене та остаточне рішення» йти в політику.

  Про інтерв’ю з Геннадієм Олеговичем домовляємось у новому білому офісі з зеленою атрибутикою партії УКРОП. Офіс розташований в елітному столичному мікрорайоні Воздвиженка у центрі Києва.

  Навіщо бізнесмену Корбану політика?

  Треба змінювати країну.

  Всі політики кажуть, що вони хочуть щось змінити.

  Тому я не хочу особливо говорити – хочу показати результати. У 2014 році у нас (з Коломойським – Ред.) вийшло захистити країну – не дали її роз’єднати на дві частини. Тому вирішили: чому не можемо поширити цей успіх на всю Україну?

  Участь партії УКРОП у місцевих виборах – це підготовка до виборів парламентських?

  Зокрема. У планах поставити нормальну ідеологічну партію не лідерського типу. Партію, куди можуть прийти нові люди, отримати можливість соціального ліфта і піднятися, щоб зробити кар’єру.

  За теперішньої влади вам це вдається?

  У боротьбі. В Україні на сьогодні немає жодної ідеологічної партії, окрім «Свободи», хоч я і не її прихильник. Ще ідеологічною партією була комуністична. Інші партії – «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Батьківщина» – це все політичні проекти.


  Кажуть, УКРОП вирішив об’єднатись з «Радикальною партією» та «Свободою» в єдину «Народну раду»?

  Це нісенітниця. Ми зі «Свободою» в принципі не можемо об’єднатися, оскільки у нас різні ідеї. У «Свободи» – націоналістична, а у нас – патріотична. Патріотична ідея – це коли люди люблять Батьківщину, незалежно від віросповідання, мови. А у «Свободи»: «Україна для українців».

  А з партією Олега Ляшка можете об’єднатися?

  Спільні дії в парламенті можливі, а об’єднуючого процесу  ніякого немає і бути не може. Бо партія Ляшка – лідерський проект. Вони перед виборами «випригнули» з коаліції, намагаючись зайняти нішу опозиційної партії. Але вони не можуть за короткий термін, за місяць, стати опозиційною партією. Для цього потрібно мати інший погляд на речі, якісь альтернативні пропозиції, а не просто критикувати. А вони на сьогодні перетворились у «критиканську партію».

  Але переговори з «Радикальною партією» були?

  Зазвичай ведуться певні переговори. Представники «Радикальної партії» говорили, що у них є ініціатива до спільних дій. Якщо вони підпишуть якийсь документ, то партія УКРОП теж приєднається. На це була добра воля.

  Радикальна партія стала опозицією місяць тому. Партія «Самопоміч» займає незрозумілу позицію – однією ногою в коаліції, а вигляд робить, ніби не в коаліції. Це безхребетна позиція. Не можна бути одночасно при владі та в опозиції.

  Чому Ви говорите лише про «Самопоміч», адже «Батьківщина» – теж опозиція в коаліції?

  Так само й «Батьківщина», й «Опозиційний блок»: формально знаходяться в опозиції, а за результатами голосування – в коаліції.

  У жовтні минулого року, будучи на посаді заступника губернатора, ви не хотіли навіть розмовляти з Ляшком і назвали його «підарасом». Зараз вже готові вести з ним діалог?

  Моє ставлення до Ляшка змінилось у позитивну сторону. Побачив, що людина не пішла на політичні «договорняки». Це його характеризує.

  Можливо, йому мало запропонували.

  Може бути й таке.

  З ким Ляшко не пішов на «договорняки»?

  З президентом. Кажуть, Порошенко пропонував Ляшку різні посади та преференції взамін на його лояльність. Але це так говорять, я не є учасником подібних переговорів.

  Ви кажете, що Олег Ляшко не йде на домовленості. Однак нещодавно колишній його однопартієць Артем Вітко заявив, що Ляшку заплатили 10 мільйонів доларів за розвал коаліції під час його перебування на Кіпрі.

  Думаю, це нісенітниця. Хто заплатив?

  Яка роль фінансування Коломойським УКРОПу?

  Він один з донорів.

  Чи засновник?

  У партії засновник – це люди, а не конкретні фізичні обличчя. Ми не будуємо акціонерне товариство з партії.

  Чиї кошти витрачаєте на передвиборчу кампанію: особисті чи Коломойського?

  І мої, і Коломойського. Ми є фінансовими донорами партії.

  А ви самі захотіли балотуватися в мери Києва чи вас делегували?

  Не можу сказати, що мене змусили. Я солідарний зі своїми соратниками, тому разом з партією вирішили, що буду балотуватись.

  Але рейтинг партії низький.

  З чого ви взяли? Можливо, мій рейтинг не такий високий, як хотілося б, але рейтинг молодої партії гідний. Ми проходимо в Київраду, проходимо по Київській області та по всій Україні. Це говорить про те, що УКРОП створювався як парламентська партія.

  Скільки своїх людей заведете в Київраду?

  Дванадцять.

  Який ваш рейтинг за внутрішньою соціологією штабу?

  Рейтинг партії по Києву –  5,7% - 6%, по Київській області – порядка 8%.

  Конфлікт спонсора вашої партії Ігоря Коломойського з Порошенком так і залишається відкритим?

  Не бачу відкритого конфлікту. Холодна війна, можливо, є.

  Що не поділили?

  Коли ми йшли в Дніпропетровську область – ще до президентства Порошенка – і робили те, що робили, то були певні, що робимо це, аби змінити країну. Щоб змінились правила ведення бізнесу, політики, соціальні стандарти життя людей, щоб було покарано злочинців, які розстріляли людей на Майдані, щоб хоча б якось обмежити дії корупційної машини, яка сьогодні навпаки розширюється, а не звужується, як очікувалось. Той факт, що цього не робить Порошенко, говорить про те, що він вочевидь не має намірів або не в змозі справитись з цим.

  А які відносини у президента з групою «Приват»?

  Давайте не плутати: «Приват» – бізнес, а УКРОП – політична партія. Ми маємо альтернативну точку зору, тому критикуємо президента. Але ми проукраїнська партія, яка любить нашу країну. Як політсила, ми кажемо: був Майдан, і його не завершено, тому що люди не отримали того, що хотіли.

  Нещодавно в мережі з’явилось відео, де Коломойський вичитує позафракційного Бориса Філатова за те, що останній не брав слухавку. З вами він теж так розмовляє?

  Тому що Коломойський – лідер. Це відео того часу, коли Філатов працював у адміністрації. Коли керівник не може додзвонитись до підлеглого, то така ситуація є нормальною. Тоді Коломойський був губернатором, швидше за все це момент, коли впав літак. Вочевидь, він шукав Філатова, щоб той діяв у рамках своєї компетенції.

  У вас сувора дисципліна.

  У нашій країні потрібна дисципліна. На політраді такого не стається.

  Які взаємовідносини у вас з іншими олігархами – Ахметов, Фірташ, Пінчук?

  Немає жодних відносин, лише на рівні «доброго дня» – «до побачення». Пропозицій співпраці та фінансування з їхнього боку не було. У кожного олігарха є свої політичні проекти. У Ахметова – «Опозиційний блок», «Українська перспектива», у Порошенка – «Солідарність», у олігарха Тимошенко – «Батьківщина», у олігарха Садового – «Самопоміч».

  Як ви плануєте повертати довіру населення до влади як політик?

  Будемо повертати довіру нашою ідеологією та програмою партії УКРОП, пояснюючи людям свою позицію. Необхідно здійснити перезаснування держави. Бо все те, що створювалось 24 роки, не працює. Деякі закони і кодекси написані ще за часів СРСР. Треба обнулити систему, законодавство і створити з громадянами новий суспільний договір, як це зробили у всіх пострадянських країнах. Таким шляхом пішли всі пострадянські держави – Литва, Польща, Естонія, навіть Грузія. Наші ж народні депутати є рекордсменами за кількістю поданих законів, які не  працюють.

  У разі непроходження на посаду мера Києва, чим займетесь далі?

  Працюватиму над розбудовою партії УКРОП. Від бізнесу я відійшов півтора роки тому, адже країна вже інша, вона кровоточить. Зараз більше часу проводжу в Києві, бо тут центр політичного життя. Дніпропетровськ – це наша база, коренева система.

  Розраховуєте, що нардеп Борис Філатов стане мером Дніпропетровська?

  Звичайно. Філатов – це людина з нашої команди, яка багато зробила для Дніпропетровська. Він з нами захищав область та країну. Але, на жаль, теперішня влада простягла руку допомоги не патріотам, а Олександру Вілкулу (колишній віце-прем’єр за президенства Януковича – Ред.). Бо Максим Курячий – це технічний кандидат від «Блоку Петра Порошенка», він друг Вілкула. Вони навіть ходять разом на зустрічі. На місцевих виборах «Блок Петра Порошенка» йде разом з «Опозиційним блоком».

  Політолог Тарас Березовець казав, що УКРОП витратив на передвиборчу кампанію в Чернігові 9 мільйонів доларів. Вам не шкода цих коштів?

  Там і близько не було таких витрат. Витратили менше. А грошей завжди шкода, тим паче, коли вони йдуть на вітер. Але це було входження в політику. Вартість квитка.

  Напередодні місцевих виборів УКРОП роздавав гречку?

  Запитайте в «Блоку Петра Порошенка» – тепер вони роздають гречку. Цього разу від нас очікуйте лише виборів.

  Теги : Коломойський Порошенко Рінат Ахметов Фірташ Ляшко Радикальна партія укртранснафта Свобода борис філатов Батьківщина БПП укрнафта Корбан Опозиційний блок Самопоміч Народний Фронт місцеві вибори партія "УКРОП" Віктор Пінчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів