Фейковий конкурс Авакова: хто буде главою Нацполіції

  5 Сiчня, 2017 10:01
  Результат конкурсу на посаду головного поліцейського країни відомий ще до початку відбору. А сам конкурс став одним з найбільших фейків авторства очільника МВС

  8 січня відбудеться подія, що на неї у передноворічній метушні та постсвятковій розслабленості більшість українців не звернули особливої уваги. Хоча саме ця подія, так чи інакше, зачепить кожного.

  Саме цього дня МВС закінчить прийом документів від претендентів на пост глави Нацполіції України. А наступні кілька тижнів покажуть, хто найближчі п'ять років незалежно від можливих перестановок в уряді буде керувати Нацполіцією.

  Тобто тими людьми, які дедалі частіше фігурують як прикриття під час рейдерських захоплень бізнесу. Під покровом ночі у цивільному одязі зносять кіоски, а з затриманими поводяться так, що ті іноді не виживають.

  Конкурс на посаду глави Нацполіції міністр МВС Арсен Аваков урочисто оголосив на весь Фейсбук, підкресливши, що не зобов'язаний його проводити. Він має повноваження просто взяти і призначити того, кого вважає за потрібне.

  Але для того, аби в українців та міжнародних партнерів не закралася підозра в упередженості міністра, він вирішив вибрати гідного кандидата під час відкритого конкурсу. Так пояснив проведення конкурсного відбору сам Аваков.

  Уже в самих положеннях про конкурс на посаду глави Нацполіції закладено всю його фейкову сутність.

  Щоправда, період для прийому документів від претендентів міністр вибрав дивний – з 15 грудня 2016 року до 8 січня 2017 року, коли суспільство малоактивне, а самотні голоси громадських активістів губляться у гуркоті святкових феєрверків.

  Принаймні, у передноворічній метушні новина про початок конкурсу пройшла практично непоміченою. Та й святкові 7-8 січня не налаштовують на уважне спостерігання за тим, що відбувається в МВС, а даремно. Тому що вже в самих положеннях про конкурс на посаду глави Нацполіції закладено всю його фейкову сутність.

  На перший план виноситься те, що спеціально створена комісія відбере кандидатів на підставі результатів кваліфікаційних іспитів та співбесіди. За підсумками конкурсу міністру буде запропоновано до трьох кандидатур.

  Проте за всім цим стоїть одна примітна фраза: «Рішення комісії мають рекомендаційний характер». А в офіційній назві конкурсу є слово, яке в міністерстві найчастіше сором'язливо опускають – конкурс консультативний.

  Тобто що б не вирішила комісія, яких би кандидатів не запропонувала міністру, вирішувати, хто очолить Нацполіцію, буде одна людина – Арсен Аваков. І робити це він буде виключно на власний розсуд, не звертаючи уваги на якісь там рекомендації.

  Одночасно з цим суспільству забезпечили ілюзію нехай примарного, але все ж контролю над цим процесом, переконавши, що вибір є. Насправді, міністр цей вибір вже давно зробив.

  Зручний привід

  МВС справді не зобов'язана проводити конкурс на посаду глави Нацполіції. Згідно ст. 21 «Закону про Нацполіцію» керівника цієї структури призначає Кабмін відповідно до пропозицій міністра МВС. Однак конкурс все ж оголошено, і тому є кілька причин.

  Вже задовго до офіційної відставки Хатії Деканоїдзе, яка очолювала Нацполіцію з 4 листопада 2015 до 11 листопада 2016-го, за цей пост почалася неабияка боротьба.

  Деканоїдзе, яка за свідченням багатьох вхожих в міністерські кабінети людей була лише «головою для говоріння» біля Авакова, на певному етапі почала болісно сприймати таке положення.

  Почалися конфлікти з міністром і його людьми. І це стало першим сигналом для старту міністерських інтриг навколо крісла голови Нацполіції, в ході яких Деканоїдзе програла наближеному до Авакова Вадиму Трояну, який і виконує зараз обов'язки головного поліцейського країни.

  Але йдучи, вона «підклала свиню» міністру на екстреній прощальній прес-конференції, заявивши, що кандидат на місце, яке звільнилося, має бути обраний під час відкритого прозорого конкурсу.

  Це перша причина, з якої Аваков вирішив провести конкурсний відбір. Інакше на тлі чуток про те, що він «пішов» Деканоїдзе, аби поставити на її місце абсолютно віддану йому людину, призначення Трояна виглядало б занадто вже прямолінійно.

  Троян не є «політично незалежним» – він відданий особисто Авакову і вважається в міністерстві його людиною.

  Інша причина – це бажання зняти з себе відповідальність за можливі майбутні проколи в роботі Нацполіції. Мовляв, я тут ні при чому, вибирала головного поліцейського країни комісія з українських і міжнародних експертів, їм претензії і пред'являйте і ні в яку відставку я через помилки підлеглих не піду. Проте й це ще не все.

  За період перебування Авакова в кріслі міністра МВС, це відомство стало чи не найбільш закритим у плані отримання інформації про діяльність співробітників.

  Занадто багато таємниць з'явилося в його стінах: секретні закриті списки нагороджених зброєю, секретні закупівлі техніки, секретне відомче житло міністра. Не кажучи вже про те, що відповіді на офіційні запити в МВС не можуть отримати не тільки журналісти, а й народні депутати.

  У цій ситуації проведення конкурсу надзвичайно згодилося – ось, мовляв, які ми відкриті, і конкурс у нас прозорий, хоча ми і не зобов'язані його проводити. Тобто на цій акції міністр спробує підправити репутацію глави найбільш закритого відомства країни.

  При цьому в міністерстві прекрасно розуміють усю фейковість «консультативного конкурсу», тому з усіх сил намагаються легалізувати його в очах суспільства. Як говориться в офіційному повідомленні, «задля уникнення політичних спекуляцій».

  Для цього в консультативну комісію запросили низку зарубіжних та українських експертів. Можливо, навіть не всі з них розуміють, що виступають у ролі своєрідних «весільних генералів», оскільки міністр забезпечив собі можливість вислухати їхні рекомендації, і сказати, що бачить на цій посаді зовсім іншу людину.

  Тим більше що він уже обмовився про декількох офіцерів, які, на його думку, могли б поборотися за пост глави Нацполіції. Тобто найближче коло претендентів вже окреслено й інтрига лише в тому, хто саме з особисто відданих Авакову представників поліцейського керівництва очолить поліцію країни.

  Все під контролем

  У майбутнього глави Нацполіції має бути юридична освіта, мінімум семирічний стаж роботи в галузі права і п'ятирічний досвід роботи на керівних посадах – такі умови конкурсу.

  Крім того, претендент разом зі стандартним набором документів повинен надати мотиваційний лист з обґрунтуванням свого бажання обійняти пост керівника Нацполіції та описом першочергових заходів, які вживатиме на цій посаді.

  На сьогодні існує безліч версій списків найбільш ймовірних кандидатів на цю посаду. У кожному свій набір прізвищ і чинів. Але об'єднує їх усіх одна людина, що фігурує абсолютно у всіх списках – нинішній в.о. глави Нацполіції Вадим Троян.

  Це про нього Деканоїдзе, йдучи у відставку, роздратовано сказала: «Я не бачу, що він політично незалежна людина, тому я особисто, як громадянка України, не бачу його новим главою».

  Те, що Троян не є «політично незалежним» означає лиш, що він відданий особисто Авакову і вважається у міністерстві його людиною. І саме Трояна пророкують у крісло глави Нацполіції як найбільш ймовірного кандидата, щодо якого рішення практично прийнято.

  У разі перемоги Трояна керувати поліцією фактично буде міністр Аваков.

  У середині листопада 2016-го, коли тільки почалися розмови про можливе проведення конкурсного відбору на цю посаду, він ухилявся від відповіді на питання, чи братиме участь у такому конкурсі. Але вже в кінці листопада прямо заявив, що готовий взяти на себе важкий тягар керівництва Нацполіцією.

  37-річний Троян воював в АТО в складі батальйону «Азов», який часто називають кишеньковою армією Авакова. Це дало старт його кар'єрі: навесні 2014-го він служив заступником командира полку при Головному Управлінні МВС у Київській області, а до кінця цього ж року очолив Нацполіцію Київської області.

  Навесні 2016-го його призначили першим заступником Деканоїдзе, після чого вона протрималася на посаді всього дев'ять місяців.

  Але ще задовго до цього, за повідомленнями ЗМІ, в мирних 2010-2012 роках Троян працював у комерційних структурах, підконтрольних Авакову, і очевидно, зараз це зіграло йому на руку.

  Зрештою, якщо прогнози справдяться, і Троян позбудеться нинішнього статусу «виконувач обов'язків», міністр отримає абсолютний контроль над всіма процесами, що відбуваються у Нацполіції, і фактично керуватиме поліцією. Проте, як і зараз, не буде відповідати за жодні дії своїх підлеглих, на кшталт смертельної перестрілки силовиків у Княжичах.

  А суспільство й далі читатиме про «прозорі конкурси» за участю міжнародних експертів і розглядатиме фото чергових побитих силовиками підприємців, які намагалися захистити свій бізнес.

  Теги : МВС Арсен Аваков АЗОВ поліція конкурс кандидат хатія деканоїдзе вадим троян Нацполіція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів