Чернігів-205

  27 Липня, 2015 10:09
  Проміжні парламентські вибори у патріархальному обласному центрі нагадують радіоактивний елемент, випромінювання від якого впливатиме на оточуюче середовище
  Вибори в Чернігові
  Фото: UA1
  Вибори в Чернігові

  Логіка протистояння у Чернігові була обумовлена відставкою Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА та появою політичної партії «УКРОП», яка об`єднала давніх соратників Ігоря Валерійовича та вчасно підібраних революційних діячів. Для них було принциповим кинути виклик президенту та керівнику Державного управління справами Сергію Березенку, який вирішив здобути депутатський мандат у Чернігові. Не думаю, що Геннадію Корбану була потрібна депутатська недоторканість – свій шлях евакуації з України, коли запахло смаленим, він відпрацював з Борисом Філатовим ще під час революційних подій на Євромайдані.

  Коротко виборчу кампанію у Чернігові можна охарактеризувати просто: вона пройшла під гаслом «Гальма придумали дурні». Починаючи від змагання між продуктовими наборами та хрусткими «лесями» в якості передвиборчих аргументів основних кандидатів і закінчуючи  екзит-полами з результатами, що суперечать один одному. 205 округ став антологією брудних виборчих технологій та промовистою демонстрацією того, як мало змінилася українська політика. І не варто вважати Сергія Березенка та Геннадія Корбана лицарями ворогуючих армій, що зійшлися в герці перед генеральною битвою. Вони навряд чи заслуговують на лицарське звання.

  До тези «За Януковича такого не було». Справді, тоді владна машина обслуговувала своїх кандидатів з куди більш помітним нахабством та не реагувала на критику. Команді Корбана, якщо вірити даним паралельного підрахунку голосів, тепер можна розраховувати хіба що на суди, які продовжують дивувати нелогічними рішеннями з різноманітних питань.  

  Вибори проходили за законом, який було ухвалено ще за президентства Віктора Януковича та мінімізував можливості зняття кандидата з перегонів. За півтора роки після Революції Гідності парламентарії навіть близько не підійшли до реформування виборчого законодавства. 90% членів Центральної виборчої комісії працюють понадтерміново вже більше року, але цей факт теж влаштовує багатьох. Диявол в деталях допомагає українським політикам жити за принципом «Друзям – все, ворогам – закон».

  Можна багато сперечатися, хто є більшим патріотом та державником, але провести подібні паскудні за змістом вибори в ситуації, коли Росія доводить всьому світові, що Україна є failed state – справжній злочин. І Чернігів-205 може стати більшою проблемою для європейської інтеграції нашої держави, ніж запекла стрілянина у Мукачевому, оскільки на Заході твердо дотримуються принципу «Демократія – це процедура».

  Сергій Березенко не очолюватиме відтепер Державне управління справами, але навряд чи очолить фракцію «БПП» у парламенті. Втім, брак логіки партійного будівництва не обійшов і президентську команду, тому злет Березенка під парламентським куполом не подивує. Геннадій Корбан склав із себе повноваження голови політради партії «УКРОП», проте і надалі опонуватиме Порошенкові. Наступна сутичка опонентів запланована на місцевих виборах, які пройдуть за іншими правилами та в масштабі всієї країни. Запасайтеся попкорном. 

  Теги : БПП Корбан вибори політтехнології партія "УКРОП" Чернігів Березенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів