Бюджетні дискусії в Раді: незадоволені парламентарі шукають компроміс

  18 Грудня, 2015 15:02
  На позачерговому засіданні Верховної Ради нардепи протягом трьох годин критикували запропонований Кабміном проект держбюджету-2016 та зміни до Податкового кодексу

  «Пояс можна затягувати до хребта», – каже в кулуарах парламенту екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник про проект держбюджету-2016 та нові податки.

  У четвер, 17 грудня, парламентарі зібрались на позачергове засідання заслухати та обговорити внесений урядом ще 11 грудня так званий бюджетний пакет – проект держбюджету-2016 та проект змін до Податкового кодексу. У результаті члени парламенту домовилися створити разом з Кабміном робочу групу з представників усіх фракцій для його доопрацювання.

  У кулуарах депутати зізнавались, що «на сьогодні немає голосів ані за бюджет, ані за Податковий кодекс». Проти запропонованого проекту головного фінансового документу на 2016 рік висловились одразу три парламентські фракції – Радикальна партія Олега Ляшка, «Батьківщина» та «Самопоміч». Критикували фінансові ініціативи і в БПП та «Опозиційному блоці». За словами спікера парламенту Володимира Гройсмана, у проекті закладена централізація, а не децентралізація, курс на яку взяла Україна.

  З досить високою певністю можна стверджувати, що депутати все ж ухвалять бюджет до кінця року, оскільки це вимога Міжнародного валютного фонду.

  Зрештою в  БПП запропонували відправити урядову редакцію Податкового кодексу на доопрацювання і ввести його в дію у 2017 році.

  «Уряд погодився з нашою пропозицією: бюджет сформувати на поточному законі про податки, дещо виправивши їх у відповідності з угодою про співпрацю з МВФ, – пояснює в кулуарах лідер фракції Юрій Луценко. – Тобто формуємо не на новому Податковому кодексі, який подав уряд, а на старому, який буде доопрацьований з максимальним врахуванням так званого проекту Южаніної (депутатський варіант нового Податкового кодексу – Ред.). Тобто бюджет – уряду, а Податковий кодекс – парламентський. Але також ми візьмемо за основу урядовий Податковий кодекс з тим, щоб наступного року його «відшліфувати».

  У президентській партії запевняють, що Рада таки знайде компроміс і наступного четверга, 24-го грудня, ухвалить держбюджет та податкові зміни в першому читанні. Однак у «Самопомочі» прогнозують, що у заявлені терміни цього не станеться і роботу Ради буде продовжено.

  «Я не бачу перспективи, як це (прийняти бюджет – Ред.) можна завершити швидше, ніж 27-28 грудня», – говорить віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

  Однак з досить високою певністю можна стверджувати, що депутати все ж ухвалять бюджет до кінця року, оскільки це вимога Міжнародного валютного фонду. Кредитори вже пригрозили заморожуванням кредитування у разі неухвалення головного фінансового документа країни, погодженого відповідно до їх вимог.

  Теги : Гройсман Верховна Рада МВФ Радикальна партія держбюджет Оксана Сироїд Батьківщина БПП Юрій Луценко Самопоміч податковий кодекс пинзеник
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів