«Хлопці, закривайте ці кормушки!» – Яценюк побував у Міненерго

  8 Липня, 2015 09:39
  У Міненерго Демчишин та Яценюк говорили про енергетику

  Опівдні у вівторок за один стіл з міністром енергетики Володимиром Демчишиним сідає прем'єр Арсеній Яценюк. Поряд заступники Демчишина – Олександр Светелік, Ігор Діденко та перший заступник Ігор Мартиненков. Усі зібрались у міністерстві енергетики та вугільної промисловості на засідання колегії. Говорять понад годину. Першим виступає міністр енергетики.

  У Міненерго готуються до опалювального сезону

  «Зараз займаємось підготовкою до опалювального сезону, – каже Демчишин. – Минулий  був досить непростим. Були певні проблеми у рамках підготовки. Основні напрямки, якими в даний момент займаємось, – намагаємось забезпечити постачання електроенергії і газу. Зараз формуємо запаси. За останні два місяці збільшили додатково запаси вугілля на наших складах на 600 тисяч тонн. Протягом наступних чотирьох місяців плануємо ще додатково завезти мільйон тонн».

  Росія не постачатиме електроенергію на неконтрольовані території Донбасу

  «Ми провели досить успішні переговори з росіянами: нам вдалося виключити чотири лінії, які йшли в неконтрольовану зону з російської сторони, і вони щомісяця доставляли електроенергії на 300 мільйонів гривень, – говорить міністр енергетики. – І ці кошти на даний момент не оплачуються».  

  Далі з півгодини говорить прем’єр Арсеній Яценюк.

  Про приватизацію «Центренерго»

  «Центренерго» має бути приватизована на користь великої іноземної компанії.

  «Щодо «Центренерго» – хлопці, закривайте ці кормушки! – каже прем’єр. – «Центренерго» має бути приватизоване. Вважаю, що новим власником має бути неукраїнська компанія… Упевнений, що зволікання з приватизацією пояснюється тільки боротьбою за потоки».

  Про російського бізнесмена Костянтина Григоришина

  «Що в міністерстві роблять люди Григоришина – російського олігарха? Що це за радники, – говорить прем’єр. – Це що, приватизація міністерства?».

  «Вже немає їх», – каже Демчишин.

  «Втекли?» – перепитує прем’єр.

  Про створення нафтової компанії з Коломойським

  Прем'єр пропонує об'єднати «Укрнафту», «Укртранснафту» і «Укртатнафту».

  «У нас в руках неймовірний актив на десятки мільярдів доларів, – каже прем’єр. – Укртранснафта – державна, Укрнафта – 51% держава, 49% – приватний акціонер; Укртатнафта – 43% держава і 57% приватний акціонер. Є пропозиція міністерству провести зустріч з приватними акціонерами, і давайте повернемося до ідеї створення великої вертикально інтегрованої нафтової компанії, об'єднаної нафтової компанії України».

  Про необхідність закупівлі імпортного вугілля

  «Повинна бути жорстка диверсифікація. Ми розуміємо, хто такі росіяни – вони у найнезручніший для нас момент перекриють поставки вугілля, щоб у вас навіть не було сумнівів», – каже Яценюк.

  Про газову війну з Росією

  «Ціна газу для України повинна бути ринковою. Дотувати російський «Газпром» не будемо. Ми не дамо їм (Росії – Ред.) можливості використовувати своє монопольне становище», – говорить прем’єр.

  «Крім своїх бойовиків, Росія використовуватиме газовий, енергетичний, вугільний важелі для дестабілізації ситуації в Україні»,  – додає він.

  Про відсутність енергетичної стратегії

  «Міністерство так і не внесло енергетичну стратегію,– розповідає Яценюк. – Передаю вам вкотре «Нову енергетичну стратегію України до 2020 року: безпека, енергоефективність і конкуренція». Пане міністре (Демчишин – Ред.), прошу опрацювати цю стратегію. Додати те, що вважаєте необхідним, і в найкоротші терміни, щоб ця стратегія була затверджена рішенням уряду».

  Про нову модель електроенергетичного ринку

  «У мене до вас прохання, – говорить прем’єр. – Перше: ставте тестовий режим функціонування нової моделі електроенергетичного ринку. Друге: у вересні на уряді відрапортуєте про технічну готовність системи в цілому. Третє: якщо йдемо на приватизацію всіх підприємств, то це означає, що там повинні бути дуже жорсткі та чіткі умови. Бо якщо вони думають, що ми їм будемо просто так підвищувати тариф, а вони не будуть вкладати в модернізацію, то повернуться ці ТЕЦи в державну власність».

  Через 10 років забезпечуватимемо себе газом 

  «Через десять років країна повинна себе забезпечувати власним газом, – каже Яценюк. – Шляхом збільшення обсягу власного видобутку та зменшення споживання».

  Теги : Коломойський Росія демчишин Арсеній Яценюк укрнафта центренерго Міненергетики Григоришин
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів