Жадібність Порошенка вбиває банківську систему – експерт

  2 Листопада, 2016 16:46
  Керівництво НБУ займається спекуляціями на ринку за вказівкою глави держави.

  Через негативні дії голови НБУ Валерії Гонтаревої в Україні найгірша банківська система в світі.

  Про це під час конференції заявив голова Комітету економістів України, Андрій Новак, передає кореспондент UA1.  "Оцінювати роботу керівника НБУ України потрібно за трьома критеріями: стабільність грошової одиниці, доступність кредитних ресурсів, надійність банківської системи країни", – зазначив експерт.

  За словами Новака, діяльність Гонтаревої за перерахованими пунктами можна вважати негативною, оскільки курс національної валюти є непередбачуваним та постійно знижується внаслідок спекуляцій керівництва Національного банку.

  "Знаменитий "банкопад", який триває вже понад рік, очистив банківську систему не тільки від проблемних банків, але й від фінансово спроможних – тому виникає дуже багато питань до єдиного регулятора НБУ", – зазначив експерт.

  Своєю чергою, президент громадської організації Центр досліджень політичних цінностей Олесь Доній заявив про те, що заміна очільниці НБУ не врятує українські банки, оскільки причиною "банкопаду" є особиста жадібність Петра Порошенка.

  "Гонтарева – лише одне зі знарядь "режиму Порошенка". Зрозуміло, якщо вона буде звільнена, то потім так само буде поставлена особа від президента", – розповів Доній.

  Крім того, Доній повідомив інсайдерську інформацію, зокрема про те, що списки українських банків на рефінансування або закриття затверджував особисто глава держави.

  Президент Українського аналітичного центру, Олександр Охріменко вважає, що для налагодження механізму банківської системи потрібно спочатку внести зміни до законодавства та заборонити президентові керувати Національним банком.

  "Потрібно зробити Національний банк максимально незалежним. Звільнити Гонтареву недостатньо – потрібно змінювати законодавство", – зазначив експерт.

  Раніше повідомлялося, що Гонтарева у минулому році, згідно з її е-декларацією, отримала 1,7 млн гривень зарплати.

  Теги : банк нбу гонтарева рефінансування Петро Порошенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів