Законопроект про перейменування УПЦ МП суперечить Конституції – висновок ГНЕУ

  21 Грудня, 2018 15:50
  У висновку експертного управління говориться, що підхід, зазначений у законопроекті, може привести до деструктивних процесів.

  Ухвалений парламентом законопроект №5309 про перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) не відповідає принципу світськості влади в Україні і суперечить нормам Конституції про рівні права незалежно від віросповідання.

  Про це йдеться у висновку Головного науково-експертного управління (ГНЕУ), опублікованому в картці законопроекту на сайті Верховної Ради.

  "Україна є світською державою, що виключає можливість встановлення на законодавчому рівні будь-яких переваг або обмежень для тих чи інших релігійних організацій (об'єднань)", – йдеться у висновку ГНЕУ.

  Разом з тим, норми прийнятого закону виходять за межі, встановлені в Конституції і законы "Про свободу совісті та релігійні організації".

  "На думку Головного управління, такий підхід не узгоджується зі світською природою Української держави, яка закріплена в Конституції України, і може привести до деструктивних процесів у релігійній сфері", – йдеться у висновку.

  Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада прийняла законопроект, який зобов'язує УПЦ МП перейменуватися в Російську православну церкву в Україні.

  Теги : Верховна Рада УПЦ МП
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів