"Новий формат АТО" передбачає визнання ОРДЛО окупованими територіями

  19 Червня, 2017 11:28
  У законопроекті про "новий формат АТО" Росію опосередковано названо країною-окупантом.

  Новий законопроект "Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей" передбачає офіційне визнання ОРДЛО окупованими територіями.

  Про це пише "Дзеркало тижня".

  Видання зазначає, що законопроект складається з двох компонентів. У документі на законодавчому рівні визначається комплекс силових і дипломатичних кроків, які мають забезпечити звільнення окупованих територій. Також, відповідно до законопроекту, створюється правовий  механізм використання збройних сил на Донбасі.

  У статті йдеться про те, що визнання ОРДЛО окупованими територіями дозволить перекласти відповідальність за ситуацію на цих територіях на країну-окупанта. Втім, у законопроекті не вказується, хто саме є окупантом, хоча водночас Росію опосередковано названо агресором.

  Крім того, замість штабу АТО передбачається створення Оперативного штабу, якому будуть надані найширші повноваження для реалізації завдань оборони та звільнення окупованих територій, підпорядковані всі армійські і силові структури, військово-цивільні адміністрації.

  При цьому, глава держави на час дії закону може приймати рішення про застосування Збройних сил, а також про введення військового положення.

  Нагадаємо, керівник об’єднання учасників АТО Тарас Констанчук заявив, що введенням військового стану хочуть заблокувати населенню Донецької та Луганської областей можливість брати участь у майбутніх позачергових виборах.

  Теги : АТО Верховна Рада Донбас законопроект війна в донбасі окуповані території російська агресія ОРДЛО
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів