Законопроект Пашинського-Чорновол суперечить інтересам України - "Єврооптимісти"

  30 Березня, 2016 11:13
  Нардепи заявляють про неприпустимість прийняття закону про позасудову конфіскацію.
  Фото з відкритих джерел

  Народні депутати міжфракційного об’єднання "Єврооптимісти" заявили на своїй сторінці у Facebook, що прийняття ухваленого в першому читанні законопроекту про позасудову конфіскацію суперечить інтересам держави.

  Зокрема, нардепи наголошують на тому, що цей законопроект "суперечить Конституції України, міжнародним актам та посягає на право власності громадян, що можуть бути непричетними до вчинення корупційних злочинів, та ігнорує права добросовісних набувачів".

  Крім того, за їхніми словами, положення законопроекту передбачає конфіскацію майна до прийняття судом рішення щодо вчинення особою протиправних дій, а сама конфіскація "може бути застосована до так званих "третіх осіб", тобто – громадян, які не обов’язково знали про те, що отримали майно у правопорушника".

  "Положення законопроекту не відповідають міжнародним актам, зокрема – Конвенції ООН проти корупції та Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Така невідповідність матиме наслідком те, що судові рішення про подібну конфіскацію не будуть визнаватись та виконуватись іноземними державами, а застосування положень проекту у разі його прийняття з високою ймовірністю буде визнане Європейським Судом з прав людини як порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод", - заявляють нардепи.

  Як відомо, в ЄС назвали законопроект щодо спецконфіскації таким, що не містить достатніх гарантій захисту права власності.

  Теги : ООН Конституція ЄС права людини народний депутат конфіскація Єврооптимісти
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів