Закон про спецконфіскацію злочинного майна пройшов перше читання

  8 Жовтня, 2015 13:41
  Законопроект є одним із необхідних для безвізового режиму з ЄС, на ухваленні яких наполягає Яценюк.

  Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про спецконфіскацію отриманого злочинним шляхом майна. Цей проект закону був одним із необхідних для безвізового режиму з ЄС.

  За прийняття за основу законопроекту проголосували 229 депутатів (при мінімально необхідних 226).

  У пояснювальній записці зазначається, що законопроект пропонує уточнити положення Кримінального кодексу, які обмежують застосування спеціальної конфіскації лише корупційними злочинами. Зміни ж дозволять проводити спецконфіскацію майна і на підставі положень Загальної частини Кримінального кодексу.

  Міністр юстиції Павло Петренко в Раді пояснив, що цей законопроект "передбачає нові механізми для наших оновлених антикорупційних органів по спецконфіскації та арешту". Так, правоохоронці в рамках розслідування кримінальних корупційних справ можуть накласти арешт на майно.

  Петренко навів приклад: якщо держпідприємство через підставні компанії виводить на офшори кошти, але на початок розгляду справи немає конкретного підозрюваного, хоча є обґрунтовані докази, слідчий (за цими законами) буде мати право накласти на них арешт через відповідне судове рішення. Зараз же такий арешт коштів не можна здійснити без конкретного фігуранта.

  У свою чергу, голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що буде створено робочу групу з представниками уряду для доопрацювання даного законопроекту. 

  Теги : дані про майно конфіскація майна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів