Закон про «партійну диктатуру» набув чинності

  27 Лютого, 2016 10:14
  Набув чинності так званий закон про «партійну диктатуру», який дозволяє виключення кандидатів у депутати Верховної Ради з виборчого списку партії

  Відповідний закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 26 лютого.

  Тепер партія може прийняти рішення про виключення кандидата в депутати, що за підсумками результатів виборів уважається невибраним, зі свого виборчого списку в будь-який час після дня виборів до ухвалення рішення ЦВК про визнання його вибраним.

  Таке рішення може прийматися відповідно до статуту партії, її з'їздом, але тільки після прийняття присяги вибраними від партії на виборах депутатами.

  Рада дозволила виключення зі списку партії кандидатів у депутати після більш ніж 20 провальних голосувань за включення законопроекту до порядку денного сесії й прийняття.

  Головне науково-експертне керування Ради у своєму висновку до законопроекту підкреслило, що поширення його дії на виборчі списки кандидатів у депутати від партій-суб'єктів виборчого процесу на позачергових виборах у Раду 26 жовтня 2014 року  протирічить ст. 58 Конституції, відповідно до якої закони не мають зворотної дії в часі.

  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів