ВР прийняла закон, що посилив політичну корупцію

  8 Березня, 2017 15:18
  До посилення політичної корупції призвів закон про держфінансування партій.

  Недосконалий закон про державне фінансування політичних партій призвів до зростання політичної корупції в Україні.

  Про це йдеться у статті "Фінансування партій: порвати з олігархами і залізти в кишені українців", яка була опублікована на "Апострофі".

  За словами народного депутата Сергія Лещенка, головною метою закону про держфінансування партій було зруйнувати зв'язок олігархів з політикою і дати партіям альтернативне джерело фінансування в обмін на їхню прозорість. Нині закон виконується не просто не ефективно, а часто зловживаючи довірою громадян.

  Він зазначив, що гроші, які партії отримують з бюджету, стали просто додатковим фондом на рівні з грошима олігархів та з українських корупційних схем. На його думку, Національне агентство з запобігання боротьби з корупцією самоусунулося від своєї функції контролю за партійними фінансами.

  "Вони формально підійшли до своєї ролі і просто видають гроші взамін на паперові звіти. Їх не цікавить, наскільки ці звіти відповідають дійсності, чи були спроби партій легалізувати свої фінанси через різноманітні схеми. Вони видають ці гроші всліпу. Ідея, яка побудована на європейському досвіді, яка була покликана зруйнувати корупцію, тільки посилила її", - підсумував Лещенко.

  Глава Комітету виборців України Олексій Кошель звернув увагу на недосконалість самого закону про держфінансування партій. На його думку, у самому законі немає чітко визначених розмежувань, на що партії мають право витрачати державні гроші.

  "Велика проблема у тому, що партії витрачають більше половини грошей на пряму політичну рекламу. Тобто політики взяли державні гроші, віднесли їх на телеканали, в газети, в інтернет і оплатили рекламу. Причина в якості законодавства про державне фінансування, тому що в ньому зазначена розмита норма про те, що гроші можуть витрачатися на статутну діяльність партій", - пояснив Кошель.

  Він додав, що під статутну діяльність можна віднести, навіть, виділення державних грошей на легальні механізми підкупу виборців, надаючи їм освітні та транспортні послуги.

  На 2017 рік НАЗК вже розподілило гроші по партіях. "Народний фронт" став лідером фінансування і отримав 113,8 млн грн, "Блок Петра Порошенка" - 112,1 млн грн, "Самопоміч" - 56,4 млн грн, "Опозиційний блок" - 48,5 млн грн, "Радикальна партія Олега Ляшка" - 38,3 млн грн, "Батьківщині" дісталося 29,2 млн грн.

  Нагадаємо, політична партія "Народний Фронт" не прозвітувала про понад мільйон гривень, витрачених партією на замовні матеріали в українських ЗМІ.

  Теги : корупція сергій лещенко бюджет політичні партії фінансування партій комітет виборців
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів