Захист Януковича наполягає на погодженні слідчих дій з прокуратурою РФ

  15 Грудня, 2015 16:22
  Адвокат екс-президента заявляє, що консул не має права проводити слідчі дії, а сама процедура має бути погоджена з прокуратурою Росії.
  Фото з відкритих джерел

  Захист екс-президента Віктора Януковича наголошує, що консул не має права проводити слідчі дії, а процедура має бути погоджена з прокуратурою РФ.

  Про це "Українській правді" заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

  "Посол чи консул не є слідчим і не може отримувати свідчення. Консульство і консул або посол не є слідчим. А слідчі дії проводяться лише, за законом,  представником органів слідства. Якщо посол чи консул проведе таку дію, це доказ не буде законним і не зможе бути використаний в суді", - йдеться в заяві.

  На уточнення, що згідно з консульським статутом 1990 року, на який посилається прокуратура, консул виконує доручення слідчих або судових органів  України щодо громадян  України,  якщо  це  не  заборонено законами держави перебування, Сердюк відповів, що "слідство проводиться не за консульським статутом, а за КПК чи КК. І всі дії слідчого по справі керуються саме цими вимогами. КПК чітко регламентує, що слідчий має провести відео-конференцію. Для цього він має звернутися до Генпрокуратури РФ з проханням надати допомогу у проведенні допиту Віктора Януковича шляхом відеоконференції. Такого звернення не було".

  Крім того, захисник Януковича зазначив: "Доручення слідчих судових органів не може стосуватися слідчих дій. Допит особи – це слідча дія. Слідчі дії проводить слідчий. За розділом міжнародне співробітництво КПК, якщо слідчий не може провести дії особисто, що він має зробити. Є розділ, який регламентує це питання. Про консула в цьому розділі нічого не зазначено. В конкуренції норм права має застосовуватись саме спеціальний законодавчий акт щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності".

  Також Сердюк наголосив, що українська ГПУ має звернутися до Генпрокуратури РФ щодо надання міжнародної правової допомоги у проведенні слідчих дій, визнавши при цьому, що ГПРФ не надала жодної відповіді на інший запит слідчого – щодо екстрадиції Януковича.

  На уточнююче питання, чи не пояснюється відмова давати свідчення консулу тим побоюванням, що Янукович може бути затриманий на території консульства, адвокат відповів, що екс-президент України "не може бути там затриманий, бо немає міжнародного розшуку. Інтерпол у липні міжнародний розшук Януковича зупинив".

  Своєю чергою, керівник Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк зазначив, що захист Януковича наполягає на погодженні дій з прокуратурою РФ, бо та не реагує на прохання ГПУ.

  "Вони знають, що прокуратура РФ ні на що не відповідає і не хоче співпрацювати в цьому питанні. Тому адвокати Януковича наполягають, завідомо знаючи, що питання не буде вирішене і вони далі будуть говорити, що він не допитаний, бо слідчі ГПУ не хочуть його допитувати", - йдеться в заяві.

  Також Горбатюк зазначив, що консул не повинен проводити допит, а має лише засвідчити особу Януковича і надати комп'ютер, в якому є веб-камера - "слідчий і проводив би допит через відеоконференцію; слідчий міг би і приїхати туди, але є певна небезпека, як правоохоронні органи РФ будуть на це реагувати, адже слідчий може приїхати лише з дозволу РФ".

  Як відомоЯнукович каже, що планує повернутися в політику.

  Теги : Росія ГПУ Янукович Україна допит консул сергій горбатюк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів