Західні експерти та ЗМІ негативно відреагували на видворення Саакашвілі з України

  13 Лютого, 2018 11:22
  На Заході кажуть про порушення прав людини політика.

  Впливові західні експерти та низка американських та європейських ЗМІ  відреагували на вивезення з України екс-президента Грузії та лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі.

  Так, колишній заступник помічника міністра оборони США з питань України і Євразії в адміністрації Барака Обами і чинний директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер заявив, що Саакашвілі не герой, однак його видворення з України є поганим вирішенням ситуації.

  "Погано для України і ще гірше для Грузії. Застосування закону для досягнення прихованих політичних цілей може мати ауру законності, але це завжди призводить до поганої політики. Саакашвілі не є героем, але це поганий результат", – написав він у своєму Twitter.

  Не схвалив видворення Саакашвілі і колишній міністр закордонних справ Швеції та позаштатний радник президента Україна Петра Порошенка Карл Більдт.

  "Позбавлення Саакашвілі його єдиного громадянства було очевидним порушенням його прав людини. Його примусове видворення лише погіршує ситуацію", – зазначив він у своєму Twitter.

  Він також додав, що “ви можете погоджуватися або не погоджуватися з Михайлом Саакашвілі, але у будь-якому законослухняному демократичному суспільстві навіть супротивники мають права”.

  На видворення Саакашвілі з України відреагували і західні ЗМІ.

  Так, газета Financial Times відзначила, що колишній президент Грузії, та український опозиційний діяч Михайло Саакашвілі був депортований до Польщі після тривалого протистояння зі своїм колишнім союзником  президентом України Петром Порошенком.

  У “Voice of America” також написали про видворення Саакашвілі, наголосивши на тому, що українського опозиційного лідера викрали та вислали у Польщу.

  У свою чергу в американській газеті The New York Times наголосили на захопленні політика та його депортації до Польщі, зазначивши, що влада України все намагалася заарештувати Саакашвілі, який провів низку вуличних протестів, закликаючи до звільнення Порошенка із займаної посади.

  Не оминули інцидент із Саакашвілі і у BBC, нагадавши, що українське громадянство політика було забране колишнім союзником, президентом Петром Порошенком, після того, як обидва політики посварилися.

  Як повідомлялося раніше, лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі було вивезено до Польщі на літаку, що належить офшорній компанії у Панамі, власником якої є Петро Порошенко.

  Теги : Польща Саакашвілі ЗМІ іноземні експерти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів