За повернення українських військових кораблів з Криму відповідає уряд - Гайдук

  29 Червня, 2015 13:15
  Командувач ВМС України каже, що це питання знаходиться в компетенції Кабміну і зараз очікується прийняття щодо кораблів політичного рішення.
  Командувач ВМС України Сергій Гайдук
  Фото з відкритих джерел
  Командувач ВМС України Сергій Гайдук

  Проблему повернення українських військових кораблів із анексованого Росією Криму має вирішити Кабінет міністрів.

  Про це заявив на брифінгу в Одесі командувач ВМС України віце-адмірал Сергій Гайдук. За його словами, це питання політичної площини та знаходиться в компетенції уряду. Наразі ж тривають чергові переговори за лінією Міністерства закордонних справ. 

  Процедура повернення кораблів відбувається за міжнародними нормами, зокрема, договором про заходи зміцнення довіри і безпеки на Чорному морі, до якого свого часу приєднались Україна, Росія та інші країни, - пояснив Гайдук.

  Він додав, що на 12-му симпозіумі щодо імплементації цієї угоди Росія заявляла, що готова повернути кораблі. Україна, своєю чергою, готова їх перемістити з Криму в інші українські порти.

  Гайдук відзначив, що служби Військово-Морських сил України постійно відстежують стан кораблів, які залишились у Криму. І зараз – стан очікування прийняття щодо них політичного рішення. На їхньому борту немає ні українських, ні російських екіпажів, а лише підрозділи, які забезпечують їх захист. 

  Теги : Крим уряд ВМС Сергій Гайдук військові кораблі
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів