За поданням Порошенка КСУ розгляне правомірність позбавлення Януковича звання президента

  13 Жовтня, 2016 14:15
  Діючому президенту вигідно, аби рішення щодо екс-глави держави було визнане неконституційним.

  Конституційний суд України 19 жовтня почне розгляд справи щодо конституційності позбавлення Віктора Януковича звання президента за поданням президента Петра Порошенка.

  Про це повідомляється у порядку денному пленарних засідань КСУ.

  На 19 жовтня заплановано початок розгляду справи за конституційним поданням президента України щодо відповідності Конституції України закону "Про позбавлення Януковича звання Президента України".

  Нагадаємо, Віктора Януковича позбавили звання президента України шляхом ухвалення згаданого закону Верховною Радою. Під час голосування 4 лютого 2015 року рішення підтримав 281 нардеп.

  У законопроекті необхідність прийняття такого закону аргументується тим, що Янукович "неконституційним способом самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальної цілісності і суверенітету України, і призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

  Водночас, згідно Конституції України, звання президента України зберігається за ним довічно. Ця норма не діє лише у разі усунення президента з поста в порядку імпічменту.

  На думку експертів, стурбованість президента Порошенка неконституційністю усунення Януковича від влади пояснюється особистими інтересами. Наразі Порошенко зацікавлений, аби подібний спосіб "звільнення" президента з посади було визнано неконституційним.

  Зокрема, суддя Шишкін в інтерв’ю UA1 наголосив: "Сьогодні президенту Порошенку можна висунути практично всі звинувачення, які було висунуто Януковичу. Зокрема, самоусунення від виконання своїх президентських обов'язків".

  Як повідомлялося раніше, конституційне подання президента України Петра Порошенка надійшло до Конституційного суду України у червні 2015 року.

  Теги : Президент Конституція Конституційний суд Янукович Євромайдан Петро Порошенко імпічмент
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів