Юристи роз'яснили небезпеку закону Пашинського про боротьбу з тероризмом

  7 Квiтня, 2016 13:37
  Загроза виявитися терористом нависла над кожним громадянином України.

  Народний депутат Сергій Пашинський, який є головою комітету Ради з національної безпеки, вніс пропозицію щодо ухвалення закону про боротьбу з тероризмом у найкоротші терміни.

  Юристи роз'яснили небезпечні моменти цього документа.

  Законопроект авторства Пашинського розширює права СБУ та РНБО. У разі його прийняття на базі РНБО з'явиться відкритий реєстр терористів, і Радбез зможе самостійно, без рішення суду, вносити туди нових членів. Серед терористів мають шанс опинитися не лише юридичні та фізичні особи, але й будь-яка організація, в тому числі громадська.

  "У нашому суспільстві приймати такий закон не можна. Ми навіть на справедливі рішення суду розраховувати не можемо. А вже на закритому засіданні, у прискореному режимі будь-яку організацію може бути визнано терористичною, – вважає юрист Ростислав Кравець. – Чітких критеріїв немає. Наприклад, представник однієї з партій кинув гранату в Верховну Раду. І що, тепер вся партія терористична?"

  Наразі для звинувачення особи або організації в тероризмі потрібне рішення суду, яке, своєю чергою, має ґрунтуватися на оперативних даних СБУ.

  Особлива небезпека законопроекту Пашинського, на думку юристів, полягає в тому, що він стосується не лише політичних партій, але й практично усіх сфер діяльності. Кравець переконаний, що це створить передумови для шантажу рейдерам, які зможуть вимагати прийняття своїх умов, погрожуючи визнати об'єкти, які зазнають атаки, терористами.

  Нагадаємо, після визнання організації терористичною її рахунки блокуються, а щодо керівника обирається запобіжний захід. На сьогодні в Україні офіційно вважаються терористичними дві організації: "ДНР" та "ЛНР".

  Як повідомлялося раніше, законопроект було зареєстровано – з восьмої спроби – навесні 2015 року. Однак робота над ним активізувалася лиш недавно: 30 березня 2016 року документ було розглянуто й схвалено РНБО, а у вівторок, 6 квітня, з'явилася постанова про його прийняття за основу.

  Теги : законопроект РНБО сергій пашинський тероризм рейдерство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів