Яценюк заборонив держслужбовцям критикувати владу

  1 Березня, 2016 16:45
  Кабмін затвердив Правила етичної поведінки держслужбовців, які забороняють критикувати владу.
  Фото з відкритих джерел

  Уряд вимагає від державних службовців утримуватися від публічної критики органів державної влади й їхніх посадових осіб - такий пункт прописано у постанові уряду "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого, оприлюдненій на урядовому порталі 1 березня.

  Згідно з Правилами, принципами, яких повинні дотримуватись держслужбовці, є служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

  Наголошується: серед іншого, служіння державі передбачає "формування позитивного іміджу держави", а гідна поведінка – недопущення навіть поза під час невиконпння обов’язків держслужбовця "вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця".

  В той же час, "лояльність", на думку урядовців, передбачає:

  • добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів та державного органу, в якому працює держслужбовець, "незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів";
  • утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб;
  • коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов’язків.

  Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їхні дії та рішення; відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій; уникнення використання символіки політичних партій тощо.

  Разом з тим, етична поведінка також передбачає пріоритет загального блага громадян над особистими чи корпоративними інтересами; неприпустимість використання держмайна в особистих цілях; недопущення конфлікту інтересів, ненадання комусь переваг.

  Також до доброчесності віднесено "нерозголошення та невикористання інформації, що стала відома у зв’язку з виконанням державним службовцем своїх обов’язків, у тому числі після припинення державної служби, крім випадків, установлених законом".

  Наголошується: інформація про діяльність держслужбовця має бути відкритою та доступною, крім випадків, визначених Конституцією та законами.

  Підкреслюється: для держслужбовців I та II категорії передбачається облік телефонних розмов та особистих зустрічей із представниками політичних партій, нардепами, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі.

  Зазначається: за порушення цих правил держслужбовці несуть "дисциплінарну відповідальність відповідно до закону". Втім, в постанові не уточнено, яку.

  Теги : Арсеній Яценюк постанова держслужбовці Кабмін посадовці
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів