Яценюк: виборчі гасла про тарифи і підвищення пенсій – міф

  18 Жовтня, 2015 17:23
  Проте місцеві депутати можуть і зобов’язані завершити програму субсидій.
  Арсеній Яценюк
  Фото з відкритих джерел
  Арсеній Яценюк

  Питання тарифів – це питання винятково національного, а не місцевого рівня. Місцеві депутати мають займатися утепленням будинків, ремонтами, субсидіями і енергоефективністю.

  Про це сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у "10 хвилинах" у неділю, 18 жовтня.

  Глава уряду зазначив, що майбутні вибори до органів місцевої влади – це не національні вибори. Водночас під час виборчої кампанії політичні сили використовують низку неправдивих гасел, зокрема "про те, що вони зменшать тарифи", каже Яценюк.

  "Це брехня. Тарифи визначаються тільки центральною владою. І ті, хто розповідають, що тарифи можна зменшити, вони саме і купували газ по 500 доларів, а не по 250, як ми сьогодні добилися. І саме ті, хто обіцяють сьогодні зменшення тарифів, зробили все, щоб сформувалися газові олігархи, щоб з державного бюджету витікали мільярди доларів і щоб ми мали газову залежність від Російської Федерації", – наголосив прем’єр.

  Проте місцеві депутати можуть і зобов’язані завершити програму субсидій. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд виділив 24,5 млрд гривень для надання субсидій.

  Ще одне передвиборче гасло, на яке звернув увагу Яценюк, – контракта армія після місцевих виборів. Глава уряду зазначив, що рішення про запровадження контрактної армії є винятковою компетенцією президента та уряду України:

  "Це наша політична ціль – сформувати в Україні винятково професійну та фахову армію. І ми рухаємося до цієї цілі вже останніх 18 місяців".

  А зобов’язання міських голів і місцевих депутатів – зайнятися проблемами демобілізованих, наголосив Яценюк.

  Ще одні "обіцянки" цієї передвиборчої кампанії – "що місцеві вибори всім підвищать заробітні платні й пенсії":

  "Це також міф. Рішення про підняття заробітних плат і пенсій вже прийняв Уряд України. Так, це тільки перший етап. Але все, що ми заробили, весь ресурс, який ми додатково отримали, ми розподілили на підвищення зарплат, пенсій, стипендій. 12,5 млн українських громадян отримали додаткові кошти, починаючи з 1 вересня цього року", – зазначив глава уряду.

  Водночас обов’язок місцевої влади – прозоро й ефективно використовувати кошти, які місцеві бюджети отримують внаслідок проведеної Урядом бюджетної децентралізації.

  "Ви повинні вимагати у місцевої влади звітності й прозорості використання цих коштів", – звернувся до українців Яценюк.

  Нагадаємо, Яценюк закликає українців не продавати свої голоси на виборах.

  Теги : тарифи Арсеній Яценюк місцеві вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів