ВР закликає іноземні парламенти більше тиснути на Росію

  4 Вересня, 2015 22:40
  Рада закликає іноземних колег підтримати зусилля України, спрямовані на звільнення українських політв’язнів у Росії.
  Фото з відкритих джерел

  Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман та комітети Ради з іноземних справ і з питань європейської інтеграції закликають парламенти та міжнародні парламентські асамблеї іноземних держав посилити тиск на Росію для звільнення незаконно утримуваних українців.

  Про це сказано у зверненні спікера та відповідних комітетів, розміщеному на сайті парламенту.

  У зверненні зокрема йдеться про те, що РФ продовжує грубо порушувати права людини і перетворюється на тоталітарну державу. Тому Верховна Рада закликає іноземних колег підтримати зусилля України, спрямовані на звільнення незаконно утримуваних на території Росії українців: народного депутата Надії Савченко, режисера Олега Сенцова, активістів Олександра Кольченка, Миколи Карпюка, заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, активістів Алі Асанова та Мустафи Дегерменджі.

  Також ВР просить іноземні парламенти звернутись до урядів своїх країн, щоб прийняти всі політико-дипломатичні заходи для протидії агресії Росії, в тому числі ввести санкції. А також закликає моніторити ситуацію в Росії та на окупованих нею територіях у сфері дотримання прав і свобод людини, а в разі їх порушень - негайно реагувати, вимагаючи від РФ про звільнення всіх заручників.

  Своєю чергою, Гройсман та парламентські комітети вчергове вимагають від Росії "припинити агресію проти України, негайно й безумовно звільнити всіх політичних заручників і ув'язнених, відмовитись від практики зневажання норм і принципів міжнародного права, притягти до відповідальності винних у порушенні прав людини, катуваннях і залякуванні, тиску і незаконних переслідуваннях".

  Нагадаємо, 25 серпня російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі, а кримського активіста Олександра Кольченка до 10 років. Водночас, захист Савченко прогнозує засудження її російським судом до 20 років в'язниці.

  Теги : Росія Верховна Рада санкції Надія Савченко Олег Сенцов
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів