ВР не прийняла законопроект щодо відкритості інформації про свою діяльність

  11 Травня, 2016 13:04
  Законопроект про забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради відправлений на доопрацювання.

  Народні депутати відправили на доопрацювання законопроект про забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради.

  За повернення документа у профільний комітет для підготовки до повторного другого читання з другої спроби проголосував 241 народний обранець, тоді як пропозицію схвалити проект закону в цілому підтримали лише 205 парламентаріїв.

  Зазначимо: даний законопроект зобов'язує апарат парламенту забезпечити оприлюднення на офіційному сайті ВР списку народних депутатів та розміру коштів, виданих їм на оренду житла або на винаймання готельного номера та для компенсації вартості проїзду територією України.

  Крім того, документ передбачає розміщення на веб-сторінках парламентарів списку помічників-консультантів і звітів про відрядження.

  Також, згідно законопроекту, під час засідання комітетів планується вести протокол, стенограмму та аудіозапис з подальшим розміщенням їх на веб-сторінках комітетів.

  Разом з тим, прийняття законопроекту зобов’яже апарат ВР оприлюднювати на сайті кошторис парламенту, повні тексти депутатських запитів та забезпечувати обов'язкову аудіо- і відеотрансляції засідань Верховної Ради.

  Наголосимо: найбільшу дискусію під час розгляду проекту закону викликало питання доцільності його ухвалення - за словами окремих нардепів, низка положень законопроекту вже врегульована розпорядженням спікера.

  Теги : Верховна Рада законопроект народні депутати
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів