Воїни УПА та ОУН офіційно визнані борцями за незалежність України

  9 Квiтня, 2015 14:06
  Ухвалено закон про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ ст.
  focus.ua

  Верховна Рада визнала воїнів Української повстанської армії та Організації українських націоналістів борцями за незалежність України.

  Законопроект Юрія Шухевича підтримав 271 депутат.

  Законом визначається перелік органів влади, організацій, структур та формувань, що функціонували в ХХ ст., учасники яких визнаються борцями за незалежність України.

  Усі, хто боровся за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.

  Зокрема, ст. 1 цього закону визначено, що борцями за незалежність визнаються особи, які працювали органах влади Української Народної Республіки, включаючи Українську Центральну Раду, та уряд Української Народної Республіки в екзилі.

  Також борцями за незалежність України визнаються особи, які належали до органів влади Української Держави (Гетьманату), органів Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), Східно-Лемківської та Гуцульської Республіки, Карпатської України.

  Окрім того, такими борцями за незалежність визнані військові, безпекові, інші мілітарні, воєнізовані або парамілітарні формування та частини вищезазначених органів, а також особи, які належали до Українських січових стрільців (УСС), Української Галицької Армії (УГА), Повстанчої армії України, Організації народної оборони "Карпатська Січ".

  Держава може визначати борцям за незалежність соцгарантії, пільги та держнагороди.

  "Публічне заперечення факту правомірності боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнається наругою над пам'яттю борців за незалежність України у XX столітті, приниженням гідності українського народу, і є протиправним", - вказано в законі.

  Теги : Верховна Рада УПА ОУН
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів