Влада за держкошти купує голоси нардепів з "Волі народу" та "Відродження"

  14 Травня, 2018 15:46
  "Правильне" голосування народних депутатів-мажоритарників за закони щодо бюджету визначає розмір виділеної на їхній округ суми.

  Розподіл субвенції на розвиток окремих територій у 2017 році значною мірою залежав від голосування народних депутатів-мажоритарників за закони, що стосуються бюджету.

  Про це свідчить аналіз даних субвенції, проведений Громадським рухом "ЧЕСНО".

  Округи депутатів, що підтримали Закон про державний бюджет на 2017 рік, отримали в середньому майже в два з половиною рази більше, ніж округи інших депутатів. Підтримка інших законів синхронно з коаліцією не є настільки вирішальною.

  Загалом найважливішими чинниками, що визначали виділену на округ суму, було членство депутата в коаліції або в одній із груп мажоритарників ("Воля народу" та "Відродження"), регіон розташування округу (округи сходу отримували значно менше за інші) та голосування за закони щодо бюджету. Деякі народні депутати у коментарях підтверджують важливість цих голосувань для розподілу субвенції, стверджують у "ЧЕСНО". 

  Таким чином, розподіл субвенції за чинними правилами фактично робить розвиток регіонів заручником лояльності їхніх депутатів-мажоритарників, насамперед у питаннях бюджетного процесу. Водночас, запровадження прозорої формули розподілу бачиться неможливим через низьку ймовірність голосування за неї мажоритарників, які належать до провладних фракцій або використовують мандат для політичних торгів із владою.

  Раніше Громадський рух "ЧЕСНО" повідомляв, що парламентарі з фракції "Відродження" та групи "Воля народу" стали лідерами у рейтингу задекларованих шуб.

  Теги : Порошенко держбюджет воля народу Відродження громадський рух "Чесно"
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів