Влада вже півтора року не контролює проведення держтендерів

  22 Лютого, 2017 10:15
  Державний моніторинг тендерів не працює в Україні протягом півтора року.

  Норма Закону "Про публічні закупівлі" щодо організації моніторингу тендерів фактично не працює з вересня 2015 року – через неузгоджені дії уряду при перегляді повноважень власних структур.

  Про це пише у своїй статті для УП експерт Центру "Ейдос" Гліб Канєвськи, зазначаючи, що з вересня 2015 року здійснення моніторингу закупівель для попередження порушень покладено на Державну аудиторську службу – "Однак порядок моніторингу не визначено і офіційно не закріплено в жодному нормативно-правовому акті".

  При цьому наголошується: чинний закон про закупівлі передбачає, що порядок моніторингу має розробити та затвердити Міністерство фінансів, якому довгий час підпорядковувалася Держаудитслужба, проте в лютому 2016 року уряд перепорядкував її собі – "Таким чином, Міністерство фінансів більше не уповноважене на розробку порядку. Через відсутність порядку аудитори не можуть ефективно реагувати на повідомлення громадян про корупцію на тендерах. А ті вимоги по усуненню недоліків, які все ж направляються замовникам торгів, фактично мають силу рекомендацій і в більшості випадків ігноруються тендерними комітетами".

  Як відомо"Нафтогаз" хоче засекретити ціну імпортного газу.

  Теги : тендер Міністерство фінансів Кабмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів