Вибори в Україні на 50% фінансуються за рахунок тіньових коштів – КВУ

  1 Лютого, 2019 07:58
  В організації зазначили, що законодавство не передбачає жорстких санкцій щодо зареєстрованих кандидатів за порушення передвиборної кампанії.

  Передвиборчі кампанії в Україні традиційно фінансуються з тіньових доходів, що становить 50% від обсягу фінансування.

  Про це в ефірі Громадського заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

  "Проблема тіньового фінансування виборчих кампаній – вона є достатньо серйозною, тому що йдеться не просто про те, що політики оплатили борди чи іншу діяльність поза межами виборчого фонду. Ідеться про те, що політики використовують готівкові кошти, ідеться про чорні каси… Ця технологія має (історію – Ред.) не один рік і не один десяток років. Традиційно з початку 90-х українська політика і українські вибори в обсязі понад 50% фінансуються за рахунок тіньових коштів", – сказав Кошель.

  За його словами, переважна більшість – це чорна готівка, про що знають всі та що "стало певною традицією виборчої кампанії".

  "Дуже важливо, щоб під час цих виборів ми загострили увагу на тіньовому фінансуванні", – додав голова КВУ.

  Він також пояснив, що утім, законодавство не передбачає жорстких санкцій щодо зареєстрованих кандидатів за порушення передвиборної кампанії. Зокрема, великим недоліком українського виборчого законодавства є те, що за порушення ніхто з кандидатів не може бути знятий з реєстрації.

  "А покарання у вигляді адмінвідповідальності – не несе ніякої загрози, окрім привернення уваги", – пояснив Кошель.

  Як повідомлялося раніше, Національна поліція зареєструвала 266 заяв про порушення виборчого законодавства і відкрила 8 кримінальних проваджень.

  Теги : фінансування вибори КВУ Олексій Кошель
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів