Венеціанська комісія схвалила зміни до КУ в частині правосуддя

  25 Липня, 2015 17:37
  Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя.

  "Пропоновані зміни є в цілому позитивними і заслуговують на підтримку. Положення законопроекту добре сформульовані. Їх прийняття буде важливим кроком вперед на шляху до створення дійсно незалежної судової системи в Україні", - повідомила прес-служба адміністрації президента України висновки комісії.

  Венеціанська комісія вітає, зокрема: усунення Верховної Ради з процесу призначення суддів, скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоб більшість становили судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури і забезпечення гарантій її незалежності (насамперед, через позбавлення Верховної Ради повноважень з висловлення недовіри генеральному прокурору), а також позбавлення прокуратури повноважень щодо здійснення загального нагляду.

  Експерти Венеціанської комісії підтримали варіант змін до Основного закону, який передбачає існування системи спеціалізованих судів із зазначенням, що вищі спеціалізовані суди можуть функціонувати відповідно до закону. Також комісія схвалила конституційне закріплення адміністративних судів "як важливого елементу контролю за здійсненням органами державної влади своїх повноважень".

  Крім того, Венеціанська комісія підтримала включення до Конституції України норми, яка передбачає можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, як це передбачено в Римському статуті.

  В той же час, комісія рекомендувала залишити серед суб'єктів призначення / обрання членів Вищої ради юстиції також і Верховну Раду; залишити за президентом функцію призначення суддів, зазначивши, що вона має церемоніальний характер, а в питаннях звільнення суддів - обмежитися рішенням Вищої ради юстиції.

  Також позитивна оцінка дана введенню нового інституту - конституційної скарги.

  Теги : зміни до конституції
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів