Венеціанська комісія розкритикувала закон "про партійну диктатуру"

  11 Червня, 2016 15:28
  У Венеціанській комісії наполягають, що закон про "імперативний мандат" не відповідає європейським стандартам.

  Венеціанська комісія під час свого засідання 11 червня ухвалила рішення щодо української законодавчої норми, яка дозволяє партіям "підчищати" свої списки вже після виборів.

  Про це повідомляє "Європейська правда", зазначаючи: у Венеціанській комісії наполягають, що така практика не відповідає європейським стандартам та наголошують на тому, що кілька років тому Комісія вже давала висновок щодо конституційних положень про "імперативний мандат", визнавши таку норму недемократичною.

  "Згідно зі своїми попередніми коментарями щодо Конституції України, Венеціанська комісія вважає, що надання партіям таких повноважень суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян здійсненого ними вибору, оскільки партія сама визначає тих, хто має бути обраний. Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися має бути переглянуте і приведене у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках ВК.

  Зазначимо: висновки Венеціанської комісії не є юридично зобов’язуючими для України, однак в разі, якщо Київ проігнорує висновки ВК, це викличе претензії з боку західних партнерів.

  Як відомоРада змінила Конституцію в частині правосуддя.

  Теги : Конституція Венеціанська комісія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів