Венеціанська комісія розкритикувала український закон про люстрацію

  19 Червня, 2015 16:03
  У цілому він був схвалений Європейською комісією, однак невиправданими вважаються багато пунктів "люстраційного" закону.

  Європейська комісія "За демократію через право" ("Венеціанська комісія") дала свій висновок щодо Закону України "Про очищення влади" (про люстрацію). В цілому вона його схвалила, однак відзначила, що він поширений на занадто широке коло осіб та суддів.

  Відповідний висновок підтримали сьогодні на засіданні Венеціанської комісії після ретельного вивчення українського закону.

  Зокрема, експерти ВК відзначили, що перевірка дуже широкого кола осіб може бути значним бюрократичним навантаженням, проте українська влада залишає за собою право вирішувати, які посади відіграли значну роль у зловживанні владою за часів Януковича та під час подій на Майдані.

  Також європейські правники вважають, що потрібно деталізувати або ж взагалі вилучити з закону норми про майнову перевірку.

  До того ж Венеціанська комісія назвала невиправданим поширення дії закону про люстрацію на події до 1991 року.

  Крім того, експерти виступили проти норми щодо проходження люстраційної перевірки кандидатів на виборні посади - депутатів місцевих рад, мерів, народних депутатів і президента.

  Як повідомлялось, Венеціанська комісія виступила за часткове збереження депутатської недоторканності. 

  Теги : Венеціанська комісія закон про люстрацію
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів