Відсьогодні набула чинності заборона пропаганди комунізму і нацизму

  21 Травня, 2015 09:55
  Також чинним став закон про визнання воїнів ОУН та УПА борцями за незалежність України.

  В Україні відсьогодні набув чинності закон, яким засуджується комуністичний і нацистський тоталітарні режими, а також забороняється пропаганда їхньої символіки. Також чинним став закон про визнання воїнів ОУН та УПА борцями за незалежність України.

  Тексти законів надруковані в парламентській газеті "Голос України" від 20 травня, таким чином вони набули чинності наступного дня після опублікування.

  Згідно Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки", забороняється: виготовлення, поширення і публічне використання символіки комуністичного режиму, в тому числі, сувенірної символіки; публічне виконання гімнів СРСР, УРСР та інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

  За такі правопорушення передбачені покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до 5 років з можливою конфіскацією майна.

  При цьому, заборона не поширюється: на використання символіки у музеях або виставках; на документи держорганів, навчальних закладів; на оригінали державних нагород, медалей тощо; на місця поховань, архівні зібрання тощо; на підручники, матеріали наукового і освітнього характеру.

  За пропаганду тоталітарних режимів або його символіки можуть відмовити в реєстрації або ж припинити діяльність юрособи, політичної партії та ЗМІ. Також, відповідно до закону, до 22 листопада мають бути перейменовані назви населених пунктів, у яких міститься символіка комуністичного тоталітарного режиму, та демонтовані пам'ятники діячам тоталітарного режиму СРСР.

  Згідно Закону про визнання воїнів ОУН та УПА борцями за незалежність України, усі, хто боровся за незалежність у ХХ ст. у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України. Зокрема, ними визнані учасники органів влади Української народної республіки, Української держави, (Гетьманату), Західно-Української народної республіки, Карпатської України, а також низка повстанських і партизанських загонів.

  Для борців за незалежність передбачені соціальні гарантії, пільги та інші виплати від держави та органів місцевого самоврядування.

  Нагадаємо, обидва закони Верховна Рада ухвалила 9 квітня. 

  Теги : заборона комунізм пропаганда закони
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів