Відомі перші досягнення "нормандських" переговорів у Берліні

  14 Квiтня, 2015 08:55
  Після 4,5 годин переговорів у "нормандському форматі" було домовлено про відведення від лінії зіткнення танків та важкого озброєння, а також створення робочих груп із виконання мінських домовленостей.
  Глави МЗС України, Німеччини та Росії (справа наліво)
  Фото: radiosvoboda.org
  Глави МЗС України, Німеччини та Росії (справа наліво)

  За північ у Берліні завершились чотиригодинні переговори глав МЗС України, Німеччини, Франції та Росії щодо ситуації на Донбасі та, зокрема, виконання мінських домовленостей.

  Згідно підсумкового документу переговорів, учасники зустрічі закликали сторони конфлікту відвести від лінії зіткнення танки та артилерію калібру менше 100 мм.

  Цю домовленість міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав одним із головних досягнень зустрічі. За його словами, вже найближчим часом має зібратись Тристороння контактна група, яка разом із моніторинговою місією ОБСЄ повинна узгодити графік дій.

  Глава МЗС України Павло Клімкін також підтвердив журналістам про домовлену зустріч Тристоронньої контактної групи, у рамках якої будуть створені робочі групи з безпеки, надання гуманітарної допомоги, поліпшення економічної ситуації та відновлення зруйнованих регіонів. Одним із найважливіших завдань відзначається також завершення процесу обміну полоненими.

  Окрім того, як повідомив міністр, українська сторона під час зустрічі наполягала на введенні "цивільно-військової" миротворчої місії, яка б не замінила собою моніторингову місію ОБСЄ, а стала її додатковим, "дуже важливим стабілізуючим чинником".

  Нагадаємо, раніше повідомлялось, що "Нормандська четвірка" розпочала переговори в Берліні

  Теги : мінські домовленості Штайнмаєр Павло Клімкін Нормандська четвірка переговори
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів