В Україні стартувала кампанія з місцевих виборів

  5 Вересня, 2015 09:14
  Виборча кампанія не почалася в анексованому Росією Криму і на окупованих територіях Донецької (там розташовано 125 місцевих рад) і Луганської областей (146 місцевих рад), оскільки вибори 25 жовтня там не пройдуть.
  Фото з відкритих джерел

  Виборча кампанія з чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів стартувала в суботу.

  Не розпочався виборчий процес виборів депутатів районних у Києві рад, оскільки такі вибори призначені на 27 березня 2016 року.

  На іншій території України кампанія стартувала, при цьому в 74 об'єднаних територіальних громадах виборчий процес почався не за черговими місцевими виборами, а за першими виборами громад.

  Відповідно до календарного плану організаційних заходів щодо підготовки та проведення виборів, до 19 вересня партії мають подати в ЦВК копії рішень про участь їхніх місцевих організацій у виборах, з 21 до 30 вересня місцеві осередки партій зможуть висувати кандидатів у депутати і голови сіл, селищ, міст, до 1 жовтня територіальні виборчі комісії будуть ухвалювати рішення щодо реєстрації кандидатів або відмові в ній.

  Передвиборна агітація дозволена з наступного після рішення комісії про реєстрацію кандидата дня і завершиться о 24:00 23 жовтня.

  Голосувати на місцевих виборах українці зможуть із 8:00 до 20:00 25 жовтня.

  Підсумки виборів мерів міст, голів сіл і селищ, а також депутатів сільських і селищних рад мають бути встановлені до 30 жовтня, у свою чергу підсумки виборів депутатів обласних, районній, міській та районних у місті рад мають бути встановлені до 4 листопада.

  Відповідно до прийнятої парламентом у липні нової редакції закону "Про місцеві вибори" вибори депутатів сільських і селищних рад пройдуть за звичною системою - мажоритарною, а депутатів обласних, районних, міських і районних у місті рад - за пропорційною у багатомандатному окрузі за списками партій з одночасним висуванням кандидатів у територіальних округах (а не як раніше за змішаною мажоритарно-пропорційною системою).

  Також відповідно до нової редакції закону у селах, селищах, громадах і містах із кількістю виборців менше 90 тис. вибори голови/мера/старости пройдуть за звичною мажоритарною системою відносної більшості (виграє кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів), а в містах із 90 і більше тис. виборців - за мажоритарною системою абсолютної більшості, коли виграє кандидат у мери, який отримав більше 50% голосів (відповідно, зазвичай такі вибори вимагають 2 турів).

  Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть 25 жовтня.

  Теги : місцеві вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів