В Росії підтвердили участь "кадировців" у боях на Донбасі

  23 Лютого, 2016 10:31
  Опозиція РФ оприлюднила інформацію про "приватну армію" Кадирова.
  Фото з відкритих джерел

  Сьогодні очікується представлення експертної доповіді "Загроза національній безпеці", підготовленої до річниці вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова його соратником Іллею Яшиним, одну з глав якої було опубліковано 22 лютого в іноземних ЗМІ.

  Оприлюднена глава називається "Приватна армія" – у ній йдеться про стан справ в силових структурах Чечні та про участь "кадировців" в бойових діях на Донбасі.

  Зазначається, що створена в Чечні регіональна армія є найбільш боєздатним військовим угрупуванням в сучасній Росії: чисельність озброєних "кадировців", за оцінками експертів, наближається до 30 тисяч. При цьому значна частина їх формально є співробітниками МВС РФ та службовцями Внутрішніх військ РФ.

  "Фактично ж діючі на території Чечні збройні формування не залежать від федеральних органів влади і лояльні лише до президента Чечні. Тільки в Чечні Кремль дозволив створення місцевих підрозділів, підконтрольних де-факто лише главі республіки", – наголошується в доповіді.

  Підкреслюється: "Ядро силових структур Чечні – це колишні сепаратисти, які були амністовані за рішенням глави республіки. Він же надав їм можливість знову взяти в руки зброю, але вже під своїм контролем. Таким чином, бойовики, що воювали з російською армією, зобов'язані Кадирову не тільки своїми місцем і зарплатою, але також свободою і життям".

  Крім того, Яшин наголошує: в ході збройного конфлікту на території Донбасу проти українських сил діяли цілі загони бойовиків з Чечні. Так, у 2014 році з'явилися документальні свідчення створення на території Донбасу окремого чеченського батальйону "Смерть", сформованого з ветеранів силових структур Кадирова, який "зокрема, брав участь в боях за Донецький аеропорт і Іловайськ".

  Разом з тим, підкреслюється, що останнім часом "кадировці" активізувалися і в Москві – крім охорони дружніх Кадирову бізнесменів і політиків "чеченський відділ" ФСБ в Москві надавав силову підтримку й кримінальним "авторитетам".

  "Але якщо в Чечні їх головним завданням є захист режиму свого боса, то решту Росії вони починають сприймати як потенційну здобич", – підсумовує Яшин.

  Нагадаємо, стало відомо, що під час окупації Криму Росія використала 73 тисячі військових.

  Теги : Нємцов Донбас донецький аеропорт іловайськ російські війська Кадиров Чечня чеченці Яшин
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів