В Івано-Франківську найбільш публічна місцева рада – ОПОРА

  30 Вересня, 2015 12:48
  Харків став найменш публічним містом в Україні.
  Івано-Франківська міська рада
  Івано-Франківська міська рада

  За останні три роки у місцевих радах в питанні публічності не досягли прориву. Про це розповів журналістам представник Громадської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, коментуючи презентацію рейтингу щодо індексу публічності місцевих рад, передає кореспондент UA1.

  "Найбільший показник публічності має місто Івано-Франківськ – 71% і трохи менше в цьому плані Вінниця, Київ, Луцьк і Суми. Але ми не можемо вважати цілком публічними навіть ці міста, бо норми та процедури виконуються лише на дві третини. В низу цього рейтингу міст в обласних центрах – Ужгород, який має 42%, Полтава – 45%, Харків – 46%. Не більше 50% має Дніпропетровськ, Черкаси, Чернігів, Запоріжжя, Хмельницький", – розповів представник координаційної ради ОПОРИ.

  Він зазначив, що попри покращення показників у публічності це не є проривом, аналізуючи тенденцію останніх трьох років.

  "За останніх три роки ми не побачили, що якась з міських рад досягла у виконанні процедури публічності та у виконанні закону якогось суттєвого прориву. Умовно кажучи, що з групи міст, які є непублічними міські ради пересунулись у групу міст, які вважаються публічними, або цілком публічними, то такого немає. Тобто публічність покращилась на кілька відсотків. Наприклад, у Хмельницьку та в Ужгороду на кілька відсотків цей рівень публічності впав. Тобто за останні три роки зберігається така сама ситуація, немає якісних зрушень", – уточнив представник ОПОРИ.

  Експерти зазначають, що індекс публічності включає понад 200 питань, які оцінювали при складані рейтингу. Зокрема, це доступ до документів, виконання обов’язків міського голови, виконавчих органів та депутатів, куди входила прозорість фінансової політики, містобудування, житлово-комунальне господарство.

  Теги : міськрада опора Олександр Неберикут
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів