В Авакова затвердили концепцію "Підкоряйся, а потім оскаржуй"

  5 Листопада, 2016 15:51
  МВС і Нацполіція визначилися з розширенням повноважень поліцейських.

  В МВС та Нацполіції підготували остаточну концепцію 14 жорстких законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців, формальним приводом для яких стало вбивство двох патрульних поліцейських 25 вересня в Дніпрі.

  Відповідний документ надав у розпорядження DT.UA Департамент комунікацій МВС та Нацполіції.

  Зазначимо: запропоновані правки стосуються трьох нормативних актів: Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП), а також законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".

  Так, згідно з Концепцією пропонується:

  • посилити відповідальність за залишення місця ДТП;
  • збільшити строки адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення – не більше 24 годин;
  • удосконалити тимчасове затримання транспортних засобів;
  • скасувати норму про наявність 2 свідків при здійсненні поліцейськими огляду водія на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

  Разом з тим, підготовлені зміни до закону України "Про дорожній рух" встановлять обов'язок водіїв передавати, а не пред'являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять їм виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

  Найбільшу ж кількість змін Концепція пропонує внести в закон "Про Національну поліцію".

  Так, змінами пропонується ввести принцип безперервності  – обов'язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби.

  В той же час, правоохоронці, які застосовують поліцейські заходи, можуть отримати право звертатися до осіб з "обов'язковими для виконання вимогами і розпорядженнями щодо їх способу поведінки для ефективного проведення поліцейського заходу" – виключаючи злочинні вимоги.

  Крім того, пропонується ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу – у зв'язку з підозрою, що водій знаходиться в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, – а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

  Також передбачається, що кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від її правового статусу, зобов'язана "неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження".

  При цьому, згідно з Концепцією, особа, яка виконала вимогу або розпорядження поліцейського, має право оскаржити рішення або дії поліцейського в установленому порядку.

  Разом з тим, наголосимо: деякі з раніше вже озвучених пропозицій, що потрапили до документу, правозахисники вважають неприйнятними.

  Теги : МВС Нацполіція
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів