Уряд поставив на межу бідності все населення України – експерт

  19 Лютого, 2017 11:55
  Введення єдиної ціни на газ вдарило по фінансовому стану 15 млн українських сімей.

  Рішення Кабміну про введення "єдиної" ціни на газ для всіх категорій споживачів нанесло відчутний фінансовий удар по бюджету приблизно 15 млн сімей – практично по всьому населенню України.

  Про це пише у своїй статті для DT.UA директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, зазначаючи, що "знижка на газ з 7200 до 6879 грн за тисячу кубометрів, яка підносилася як велике досягнення уряду Гройсмана, торкнулася лише тих домогосподарств, в яких використовувалася тільки газова плита, або газова плита і колонка".

  "Таких у країні чимало – 5,9 млн сімей, але різниця в 30 коп. на кубометрі для них мізерна, як і обсяги споживаного газу – 15%. Натомість решта, або 7,4 млн сімей, які використовують газ для опалення своїх будинків і квартир, споживають 85% газу із загальної частки, що припадає на населення. Для них зміна ціни від 3600 грн (в опалювальний період) до майже 6900 грн означає зростання в 1,9 разу! Зрозуміло, що основний обсяг газу вони витрачали саме на опалення у зимовий період, тому твердження адвокатів уряду про "зниження вартості газу" виглядають відверто цинічними", – підкреслює автор.

  При цьому він наголошує: від подібної "знижки" постраждали мешканці населених пунктів, у яких є система централізованого опалення, яких в Україні нараховується 8 млн сімей – "Одночасно з підняттям вартості "газової" гігакалорії стараннями НКРЕКП піднялася в ціні й "вугільна". Таким чином відчутний газовий удар по гаманцях було завдано близько 15 млн сімей — практично всьому населенню країни".

  Як відомо"Нафтогаз" хоче засекретити ціну імпортного газу.

  Теги : газ ціна на газ Кабмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів