Уряд готовий підвищити тарифи на газ для населення до 100%

  27 Квiтня, 2016 11:42
  27 квітня Кабмін може підвищити тарифи на газ для населення до 100%, виконавши таким чином одну з головних вимог МВФ.

  27 квітня уряд може підвищити тарифи на газ для населення до 100% паритету імпорту (ціни імпортного палива плюс ПДВ плюс вартість транспортування газу – ред.), виконавши таким чином одну з головних вимог МВФ.

  Про це йдеться матеріалі "Економічної правди".

  "Підвищення планувалось з 1 квітня цього року до 75% паритету, однак уряд Арсенія Яценюка відклав його на місяць – у розпал політичної кризи [Яценюк] залишив це непопулярне рішення для наступників. Така собі невеличка помста", - повідомило джерела УП в Мінфіні.

  Наголошується: підвищення тарифів до 100% - значно більше,  ніж вимагає МВФ наразі, однак за словами джерела видання в уряді, "Кабмін йде на це, аби пройти весь негатив одразу, і не розтягувати на 2 роки".

  Втім, це ж джерело наголосило: "Люди не пристосувалися ще до нинішніх цін. Плюс у цьому році була тепла зима. Тому є побоювання, що країна увійде в кризу неплатежів".

  Водночас, за словами джерела, "ціна імпортованого газу знизилася більше і швидше, ніж очікувалося. Тому зараз якраз можливо підвищити внутрішню ціну і при цьому вийти на нульовий фінансовий баланс НАК".

  "Ще один момент з тарифами напряму стосується субсидій для населення на оплату комунальних послуг: з одного боку, підвищення тарифів означає збільшення видатків держбюджету на виплату субсидій, але з іншого, підвищення ціни призводить до підвищення рівня енергоеффективності", - підкреслило джерело.

  Як відомоза 10 років на газові субсидії Україна витратила 53,6 млрд. доларів.

  Теги : газ МВФ Арсеній Яценюк тарифи на газ Кабмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів