Україна увійде до ЄС, а щодо НАТО є сумніви, - Клімкін

  17 Квiтня, 2015 16:06
  Північноатлантичний альянс не готовий до протистояння у "гібрідній війні", тому Україна може не отримати гарантій безпеки від Росії.

  Україна однозначно вступить до ЄС, членство ж в НАТО залишається під питанням, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Європейська правда".

  На питання, чи стане Україна членом Євросоюзу, він відповів: "Так, однозначно".

  Вступ до НАТО залежить, значною мірою, від того, чи отримає Україна гарантії безпеки від альянсу. "Я вважаю, що НАТО багато років свого існування було сконцентровано на статті 5 – на зобов'язаннях про взаємну оборону, на hard security", - зауважив міністр.

  Таким чином, Клімкін наголосив на тому, що НАТО створено, аби захистити країни-члени від прямої військової агресії.

  "А ми кажемо, що у нас відбувається гібридна війна. Я на 100% не впевнений, чи є у НАТО повна готовність відбивати подібні або майбутні гібридні війни, і чи є на сьогодні структура НАТО оптимальною для цього", - пояснив він свої сумніви щодо країн альянсу.

  "Для нас участь в безпекових структурах і безпекові гарантії є абсолютно критичними. Але якщо Україна не отримає гарантії  від альянсу, то ми будемо змушені шукати інші варіанти",  - додав очільник українського МЗС.

  Теги : Євросоюз НАТО Павло Клімкін
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів