Україна не віддасть Грузії Михайла Саакашвілі

  1 Квiтня, 2015 13:35
  Генеральна прокуратура України після проведення відповідної перевірки вирішила відмовити Грузії в екстрадиції Михайла Саакашвілі.
  Фото: сайт slovoidilo.ua

  Генпрокуратура України закінчила екстрадиційну перевірку за запитом Головної прокуратури Мін’юсту Грузії щодо видачі Михайла Саакашвілі для притягнення до кримінальної відповідальності. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

  Грузинське відомство інкримінує своєму екс-президенту низку злочинів, нібито вчинених ним із перевищенням службових повноважень за період обіймання політичної посади.

  Однак Генеральна прокуратура України, за результатами перевірки, дійшла висновку, що компетентні органи Грузії можуть вимагати екстрадиції Саакашвілі з метою переслідування із політичних мотивів. Таким чином, його екстрадиція суперечила б Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

  Тому Генпрокуратура як центральний орган України з питань видачі правопорушників вирішила відмовити в екстрадиції Михайла Саакашвілі.

  Нагадаємо, 13 лютого 2015 року Президент Петро Порошенко призначив Михайла Саакашвілі главою Міжнародної ради реформ при Президентові України.

  Улітку ж 2014-го Грузія вже оголосила Саакашвілі у розшук. Тбіліський міський суд 2 серпня 2014 року його заочно заарештував.

  Теги : ГПУ Грузія Саакашвілі екстрадиція відмова
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів