Українські діячі вимагають від Порошенка не змінювати Конституцію – звернення

  14 Серпня, 2015 13:15
  Активісти вважають, що в умовах агресії Росії будь-які зміни до Основного Закону вносити неприпустимо.
  Фото з відкритих джерел

  Понад 60 українських діячів, серед яких письменники, вчені, журналісти, артисти, колишні посадовці та інші, підписались під зверненням до Президента і Верховної Ради з вимогою оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України. 

  Текст звернення оприлюднений на сторінці спільноти "Ні змінам до Конституції в умовах воєнного стану" у соцмережі Facebook.

  У спільноти зокрема викликав "занепокоєння" пункт 18 Перехідних положень президентського законопроекту щодо внесення змін до Конституції в частині децентралізації владних повноважень, який Рада підтримала 16 липня. А саме яким передбачено, що особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом.

  Підписанти вважають, що це формулювання стало наслідком так званих "мінських домовленостей", які за своєю суттю не є міжнародним договором, а значить юридично ні до чого не зобов’язують Україну. Більше того - вони суперечать загальновизнаним нормам міжнародного права та мають антиконституційний характер. Таким чином, "Україна йде на односторонні політичні поступки, які нав’язує московський агресор" – йдеться в повідомленні.

  Діячі впевнені, що наслідком особливого порядку місцевого самоврядування стане легалізація терористичних "ДНР" і "ЛНР", а далі - проведення на окупованих територіях місцевих виборів, надання російській мові офіційного статусу, амністування терористів і т.д. Тобто це стане "продовженням виконання плану Путіна".

  У зверненні наголошується, що зміни до Конституції мають прийматись не поспішно і не під тиском зовнішніх сил, а з належним обговоренням в українському суспільстві, якому належить виключне право визначати і змінювати конституційний лад України. В умовах же агресії РФ і коли є загроза введення воєнного стану, будь-які зміни до Основного Закону вносити неприпустимо, вважають активісти.

  Повний текст звернення, а також прізвища підписантів, можна переглянути тут

  Теги : звернення Петро Порошенко зміни до конституції
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів