Україні важливо зберігати взаємодію з МВФ незалежно від результатів виборів – Аслунд

  1 Лютого, 2019 10:51
  За словами експерта, роль кожної країни – це підтримувати й забезпечувати відповідальну фіскальну та монетарну політику.

  Відомий міжнародний експерт у фінансовій і економічній сфері, представник "Атлантичної ради" у Вашингтоні Андерс Аслунд заявив, що Україні, незалежно від результатів виборів цього року, необхідно продовжувати взаємодію з МВФ для збереження фінансової стабільності.

  Про це він сказав у коментарі Укрінформу.

  "Зараз Центробанк (України – Ред.) зміцнив своє лідерство й запроваджує дуже сувору монетарну політику, на яку погоджується МВФ. Міністр фінансів також реалізовує вимогливу фіскальну політику відповідно до вимог Фонду", – зауважив Аслунд, коментуючи економічні перспективи для України в 2019 році, після затвердження нової програми Stand-By.

  Крім того, за його словами, порядок денний співпраці України і МВФ наразі не передбачає забагато реформ, враховуючи те, що цього року українці обиратимуть і президента, і парламент.

  "По суті, це для того, щоб зафіксувати фіскальну й монетарну політику (в Україні – Ред.)", – підкреслив Аслунд.

  Він нагадав, що, за діючою програмою Фонду, Україна може отримати ще два транші нинішнього року – навесні й восени. Причому, ця програма працюватиме впродовж нинішнього року, поки в Україні формуватиметься новий парламент і уряд. І вже після цього новопризначений уряд прийматиме рішення щодо подальших відносин з Фондом.

  Відповідаючи на запитання, наскільки важливо для України продовжувати нинішній курс співпраці з МВФ після виборів, Аслунд підкреслив: "Звичайно, роль кожної країни – це підтримувати й забезпечувати відповідальну фіскальну та монетарну політику, що забезпечує взаємодія з МВФ".

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає ключовими викликами для України в 2019 році збереження макроекономічної стабільності та структурні реформи.

  Теги : МВФ вибори аслунд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів