Україна сьогодні може увійти до складу Радбезу ООН

  15 Жовтня, 2015 08:34
  В України є всі шанси, щоб стати непостійним членом Ради безпеки.

  Сьогодні в Генасамблеї ООН відбудуться вибори непостійних членів Ради безпеки ООН. Таємним голосуванням делегати 193 країн-членів ООН мають визначити п'ять країн, які з 1 січня займуть місце у Радбезі строком на два роки.

  Регіональні групи вже затвердили кандидатури всіх п’яти країн. Це Єгипет і Сенегал (група африканських країн), Україна (група європейських та інших країн), Уругвай (латиноамериканські країни) та Японія (азіатсько-тихоокеанська група).  Щоб бути обраними до Радбезу ООН, ці країни мають заручитися підтримкою двох третин членів Генасамблеї. Однак може бути й таке, що в останній момент до бюлетеню потраплять інші країни.

  Засідання ГА ООН призначене на 17:00 за київським часом.

  Відзначимо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін, як і президент Петро Порошенко, мають оптимістичні прогнози з приводу прийдешніх виборів до Радбезу ООН. Клімкін до того ж буде особисто присутній у Генасамблеї на виборах.

  Довідка. До Ради безпеки ООН входять 5 постійних членів (Великобританія, Китай, Росія, США і Франція) та 10 членів, які обираються Генасамблеєю на два роки за географічною ознакою. П’ять із десяти членів переобираються щороку.

  Україна  була непостійним членом Ради безпеки ООН у 1948-1949, 1984-1985 та 2000-2001 роках.

  Теги : вибори Україна Рада безпеки ООН
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів