Україна оцінила збитки за Крим і Донбас. Хоче відсудити в Росії 50 млрд доларів

  23 Вересня, 2015 08:31
  Однак це довгострокова перспектива. На подібні судові рішення варто чекати не раніше, ніж через 4 роки.
  Фото з відкритих джерел

  Україна буде вимагати від Росії в міжнародних судах компенсації збитків за незаконну анексію Криму та окупацію частини територій Донбасу. Сума претензій перевищить 50 млрд доларів.

  Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми "Лівий берег з Сонею Кошкіною".

  Розповідаючи про позови, які Україна подала до міжнародних судів проти Росії, глава МЗС повідомив про мільярдні суми за різними позовами. У результаті він назвав суму, яка за своєю величиною може рівнятися "справі ЮКОСа" (як відомо, ЮКОС у Гаазі відсудив у Росії 50 млрд доларів - Ред.).

  "Ми порахували все. Навіть вартість природних ресурсів, включаючи пісок, який ми не можемо використовувати", - зазначив Клімкін.

  Він також наголосив, що з позовами щодо порушення Росією Конвенції про заборону фінансування тероризму у Міжнародний суд ООН ще ніхто не звертався. Якщо вдасться довести, що Росія як держава фінансувала та фінансує тероризм, це може призвести до ще більшої міжнародної ізоляції Росії.

  Водночас міністр відзначив, що на подібні судові рішення не варто чекати в короткостроковій перспективі. За його словами, це питання чотирьох-шести років

  Теги : Крим Росія Донбас збитки Україна судовий позов
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів