Україна є світовим лідером за боргами перед МВФ – економіст

  19 Грудня, 2018 11:06
  За весь час незалежності, констатував Віктор Скаршевський, Україна 70% часу перебуває під програмою МВФ.

  Економіст Віктор Скаршевський заявив, що Україна є світовим лідером за боргами перед Міжнародними валютним фондом. Наразі в цьому рейтингу Україна перебуває на третьому місці.

  Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK.

  За словами Скаршевського, за час незалежності Україна 70% часу перебуває під програмою МВФ. Це означає, що країна завжди живе у кризі, попри співпрацю із МВФ.

  Починаючи із 1994 року, зауважив економіст, Україна загалом уже виплатила Фонду лише відсотків на мільярд доларів. Ще один мільярд доларів відсотків, стверджує Скаршевський, Україна має виплатити впродовж кількох найближчих років.  Всього ж, констатував експерт, за найближчі 5 років Україна має повернути МВФ 8,5 млрд доларів. При цьому найближчим часом, додав Скаршевський, Україна отримає від МВФ 1,5 млрд доларів кредиту на кілька років під 3% річних.

  "І Україна в світовому рейтингу найбільших боржників перед МВФ підніметься з третього місця на друге. На першому місці зараз Аргентина, на другому – Греція, але в Греції немає програми з МВФ, тому Україна – світовий лідер за боргами перед МВФ", – заявив економіст.

  Як відомо, рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів. Уже невдовзі Україна отримає перший транш у розмірі 1,4 млрд доларів.

  Теги : кредит МВФ борг відсотки
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів