У Зеленського не виключають запровадження двопалатного парламенту

  12 Червня, 2019 13:20
  У глави держави зазначили, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

  Представник президента Володимира Зеленського у Верховній раді Руслан Стефанчук заявив, що глава держави не виключає введення двопалатного парламенту.

  Про це Стефанчук сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

  Представник президента у ВР зазначив, що змішана система виборів – велика біда українського парламенту.

  "Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала... Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року... Це один з можливих варіантів , який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році", – заявив Стефанчук.

  При цьому він зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

  "Будуть питання, які стосуються форми парламенту: одно-або двопалатний. Але я не кажу зараз про конкретну концепцію, про те, що це все буде зроблено найближчим часом. Але якщо ми виходимо з того, що ми з важливих питань повинні обов'язково враховувати думку народу, то ми не можемо нехтувати громадською думкою, яку вже колись було висловлено. Ми і не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував (введення двопалатного парламенту 2000 року підтримали 82,9% виборців, – ред.). Тому в якості політико-правової підстави ми будем враховувати і той референдум", – сказав він.

  Нагадаємо, напередодні представник президента Володимира Зеленського у Конституційному Суді Федір Веніславський не допустив можливості визнання указу глави держави про розпуск Верховної ради 8-го скликання неконституційним. Він також зазначив, що рішення щодо розпуску Ради мають оголосити до 29 червня.

  Теги : Верховна Рада Володимир Зеленський Руслан Стефанчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів