У Росії готові обміняти військовополонених моряків у цьому році – ЗМІ

  11 Сiчня, 2019 10:04
  Однак обмін полоненими точно не відбудеться до виборів, бо Росія переконана, що Порошенко зробить це особистою перемогою.
  Фото: Reuters
  Фото: Reuters

  Росія має намір погодитися на обмін військовополоненими з Україною цьогоріч.

  Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на обізнане дипломатичне джерело.

  Співрозмовник каже, що обмін повинен відбутися, адже в "українських в’язницях теж сидять росіяни, яких треба визволяти".

  Однак багато залежить від рішення суду, додаєджерело, бо в Росії моряків військовополоненими не визнають, отже поки про обмін йти мова не може.

  Крім цього, чимало буде залежати від Києва і від поступок української влади.

  Дипломат зазначив, що обмін точно не відбудеться до виборів, бо Порошенко "тут же почне видавати це за свою перемогу". Та припустив, що ймовірніше моряків повернуть після березня.

  "Росії ці моряки не потрібні. Але спочатку повинен закінчитися судовий процес відповідно до російського законодавства. Вже потім за амністією можуть реалізуватися конкретні обмін", - підсумував він.

  Видання пише, що обмін вважає цілком реальним і голова комітету Держдуми у справах СНД Леоніда Калашникова. Той наголосив, що для цього не обов’язково вести перемовини з Порошенком, домовлятимуться з Віктором Медведчуком.

  Нагадаємо, 25 листопада російські силовики захопили два артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" разом з екіпажами – 23 військовослужбовцями ВМС ЗС України та одним співробітником СБУ.

  Росія звинувачує українських військових у порушенні "держкордону" РФ під час переходу з Одеси до Маріуполя. 

  Теги : РФ обмін полоненими моряки
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів