У Раді пропонують винагороджувати викривачів 10% від коштів корупціонера

  26 Вересня, 2018 14:38
  Нардеп Єгор Соболєв хоче законодавчого захисту для викривачів корупції в Україні.

  Народний депутат Єгор Соболєв ініціює ухвалення законопроекту про захист викривачів корупції й пропонує віддавати їм 10% від повернутих до бюджету коштів корупціонерів.

  Про це повідомляє кореспондент інтернет-видання UA1.

  Нардеп презентував відповідний законопроект №4038А і наголосив, що ця ініціатива з’явилась після випадку із журналісткою Наталією Седлецькою, доступ до особистої інформації якої отримала Генеральна прокуратура України.

  Також Соболєв навів приклад полтавської судді Лариси Гольник, яка розповіла про тиск на неї з боку голови суду. Він зауважив, що всі ці останні події вказують на те, що силові структури і влада хочуть контролювати, впливати й мати доступ до особистої інформації.

  "Нам потрібен закон про захист викривачів інформації. Він має передбачати надійні гарантії захисту викривачів. В першу чергу – це захист від звільнення. А також, щоб у викривачів був стимул займатись своєю діяльністю, вони мають отримувати 10% від коштів корупціонера, які будуть відшкодовані державі корупціонером", – сказав Соболєв.  За його словами, рекомендацію від профільного комітету законопроект отримав ще у 2016 році, однак він досі не проголосований. "У цьому питанні є злагода між різними партіями – від БПП до "Опозиційного блоку". Вони розуміють, що викриватись будуть їхні інтереси", – зазначив парламентар.

  Суддя Октябрського районного суду Полтави Лариса Гольник, своєю чергою, заявила, що підтримує законопроект, адже вже понад рік на неї чиниться тиск через викриття нею схиляння до корупції з боку голови суду.

  "Я досі без повноважень, я виступила викривачем корупційного злочину. Те що відбувалось протягом усього часу показує, що держава просто покриває корупцію. Слідчі, прокурори скоріше будуть себе асоціювати з корупціонерами, ніж з викривачем. Ставши на шлях викривача корупції, я зрозуміла, наскільки це є страшним явищем, коли на тебе тиснуть через те, що ти дотримуєшся закону", – сказала суддя Гольник.

  Нагадаємо, раніше суддя Лариса Гольник заявила, що справу про пропонування їй полтавським мером Олександром Мамаєм хабара "зливають" у суді.

  Теги : корупція Верховна Рада єгор соболєв
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів