"Вірус бандеризму" вигідний Росії – автор "антибандерівського" закону

  8 Лютого, 2018 15:24
  Польська сторона вважає, що пропаганда "бандерівської ідеології" вигідна РФ та робить Україну неприйнятною для Заходу.

  Автор закону про заборону "бандерівської ідеології", депутат Сейму Томаш Жімковський заявляє, що документ покликаний полегшити Україні шлях у західний світ.

  Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Страна".

  За словами Жімковського, зараженість України "вірусом бандеризму" вигідна, у першу чергу, Росії. Тоді як пропаганда такої ідеології і "її ганебної історії робить країну неприйнятною для Заходу".

  Політик переконаний, що підтримка ідеології "бандеризму" у вигляді проведення маршів, історичних реконструкцій, в яких беруть участь українці в формі СС, віддаляє Україну від Заходу та унеможливлює інтеграцію у Західний світ.

  Окрім того, Жімковський зазначив, що зазначена ідеологія бере свій початок в нацизмі, нагадавши, що спочатку Степан Бандера планував побудувати незалежну Україну під протекторатом Третього рейху.

  Також автор проекту наголосив, що Польща більше не закриватиме очі на пропаганду ідеології, яка за своєю суттю є агресивною. В її основі - заклики до знищення поляків: у Варшаві існували загони українців, які за вказівками німців вчиняли репресії проти жителів міста. Загалом від їх рук у 1925-1950 роках загинуло близько 100 тисяч поляків - переважно жінки, діти та літні люди.

  "В країні не хочуть, щоб героїзували тих, хто здійснював ці страшні злочини" -, резюмував Жімковський.

  Як відомо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про заборону "бандерівської ідеології". "За заперечення Волинської різанини, злочинів українських націоналістів та публічне схвалення ідей Бандери" встановлено покарання: штраф або ув'язнення.

  Теги : Польща закон Бандера бандеризм Жімковський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів