У НАБУ розкритикували ідею Луценка щодо підслідності злочинів

  30 Вересня, 2016 23:17
  У відомстві вважають, що ініціатива Луценка про те, що глава ГПУ має визначати, які справи віддавати НАБУ, призведе до хаосу.

  Надання генеральному прокурору права визначати підслідність злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією й може зашкодити міжнародному іміджу України.

  Про це йдеться у заяві Національного антикорупційного бюро у відповідь на слова Юрія Луценка про те, що генпрокурор має вирішувати, які справи віддавати НАБУ.

  Як наголошується, чинне законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати НАБУ, а ініціатива глави ГПУ, замість злагодженої роботи правоохоронних органів з викриття фактів корупції, може призвести до хаосу.

  У відомстві зазначають, що запропоновані Луценком зміни дозволять оперативним підрозділам всіх правоохоронних органів скеровувати матеріали щодо задокументованих злочинів, розслідування яких відносяться до компетенції НАБУ, на власний розсуд, залежно від взаємин із певними слідчими підрозділами, нехтуючи вимогами підслідності.

  На думку глави НАБУ Артема Ситника, це призведе до того, що правоохоронні органи замість того, щоб працювати, лише активно реєструватимуть кримінальні провадження щодо міністрів та губернаторів, що є підслідністю НАБУ, задля піару.

  Теги : ГПУ Юрій Луценко Артем Ситник НАБУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів