У "БПП" хочуть узаконити схему для перерозподілу земель в обхід мораторію

  22 Листопада, 2015 12:20
  Депутати зареєстрували законопроект, що дозволяє отримати в користування на 50 років сільгоспземлі, незважаючи на дію мораторію.
  Анатолій Матвієнео
  Фото з відкритих джерел
  Анатолій Матвієнео

  Депутати від "Блоку Петра Порошенка" зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що дозволяє отримати в користування на 50 років сільгоспземлі країни фактично безкоштовно, незважаючи на дію мораторію.

  Про це повідомляє ZN.UA.

  Зазначається, що мова йде про законопроект №3002 про поліпшення інвестиційного клімату у сфері виробництва сільгосппродукції", авторами якого стали депутати від "БПП" Анатолій Матвієнко (агрохолдинг "Авангард"), його напарник ще з часів партії "Собор" і за сумісництвом — голова передвиборчого штабу президента Порошенка в Івано-Франківській області Михайло Довбенко та ветеран "вінницької команди" гаранта Григорій Заболотний.

  Наголошується, що пропонують поширити дію Закону "Про угоди про розподіл продукції" на агропромисловість.

  "Суть наступна: угода про розподіл продукції — один із способів залучити приватні інвестиції у видобувну промисловість. Інвестор за власні кошти здійснює пошук і видобуток корисних копалин на наданій йому державою у тимчасове користування ділянці і отримує за це частину здобутих ним корисних копалин. Депутати пропонують аналогічну схему співпраці аграріям, надавши їм у користування сільгоспземлі держави і попросивши натомість частину вирощеної на них продукції", - пише ЗМІ.

  Довгострокова основа — 50 років. На такий строк можуть укладатися договори відповідно до законодавства, а потім можуть продовжуватися автоматично, за згодою сторін. 

  При цьому, якщо для видобувачів корисних копалин встановлюються конкретні строки для пошуку, розвідки та видобутку, невиконання яких може бути підставою для розірвання такого договору, то від аграрних інвесторів держава нічого не вимагає і ніяких відшкодувань втрат не чекає. 

  Видання уточнює, що право користування земельною ділянкою на умовах угод про розподіл продукції набувається як шляхом проведення конкурсу, так і без нього. Причому згідно з проектом ідеться про землі, що вже перебувають у користуванні, і землі запасу.  Зокрема, про землі, що виділені для науково-дослідних і навчальних цілей, перебувають у постійному користуванні державних і комунальних наукових установ, навчальних закладів, сільгосппідприємств. Тож може йтися про тисячі, якщо не про десятки тисяч гектарів.

  Також встановлюється спрощений механізм вилучення у нинішніх власників відповідних земель.

  Крім того, проект перераховує ряд загальних умов, які запускають процедуру відчуження, причому для цього вистачить хоча б однієї з них. Рішення про відчуження приймаються виключно урядом, що може свідчити про "спробу надання Кабінету міністрів інструментів для перерозподілу земель".

  Теги : Верховна Рада законопроект БПП мораторій
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів